ÜMİT YILMAZ “BAŞKA İLLERE BAĞIMLI OLMAYACAĞIZ”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Vali Yardımcısı İdil Özdemir Doğan, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ve Yalova Valiliği Hukuk Müşaviri Soner Kırlı, İl Özel İdaresi tarafından inşa edilen Asfalt Plent Tesisi’ni gezerek Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz’dan bilgiler aldı.

Yalova İl Özel İdaresi tarafından başlatılan ve yönetilen bir proje olan gelişmiş Asfalt Plent Tesisi’nin tamamlanmasıyla Yalova altyapı gelişiminde önemli bir kilometre taşına ulaştı. Yalova Vali Yardımcısı İdil Özdemir Doğan, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Valilik Hukuk Müşaviri Soner Kırlı ve İl Genel Meclisi’nin diğer üyeleri ile birlikte İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz’ın da eşlik ettiği rutin inceleme gezisinde, tesis üzerinde kapsamlı bir inceleme gerçekleştirdi.
İncelemelerini tamamlayan Hasan Soygüzel, Yalova’ya böylesine önemli bir değer kazandırmış olmaktan dolayı büyük bir başarı ve gurur duyduğunu ifade etti. Yeni kurulan Asfalt Plenti Tesisi saatte 160 ton üretim kapasitesine sahip olup, yerel köy ve belediyelerin asfalt tedarikini önemli ölçüde artıracak, ihtiyaçlarını daha verimli bir şekilde karşılayacak ve en yüksek kalite standartlarına bağlı kalacaktır.

Soygüzel açıklamasında sadece operasyonel faydalardan bahsetmekle kalmadı, aynı zamanda tesisin yerel altyapının güçlendirilmesindeki stratejik öneminin de altını çizdi.

Soygüzel, “Yakında açılışını yapacağımız bu tesis, Yalova’nın ihtiyaçlarına takdire şayan bir şekilde hizmet edecek” dedi. Bu gelişmenin yarattığı heyecan, bölgenin altyapı olanakları açısından daha sağlam ve kendine yeterli bir geleceğe işaret etmekte ve yerel talepleri daha yüksek verimlilik ve güvenilirlikle karşılayacak iyileştirmelerin önünü açmaktadır. Bu gelişme, Yalova yönetiminin bölgesel kalkınmayı desteklemeye yönelik ilerici vizyonu ve işbirlikçi çabalarının bir kanıtı niteliğindedir.

“Bağımlılığımız Sona Eriyor”

Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz da tesisin ildeki yerel yönetimlerin beton ve asfalt anlamında başka illere olan bağımlılığını büyük oranda sona erdireceğini söyledi. Yılmaz, “Tesisimiz saatte 160 ton asfalt üretim kapasitesine sahip. Bu sayede il genelindeki yol yapım ve onarım çalışmaları çok daha hızlı ve etkin bir şekilde tamamlanabilecek” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.