VALİ DR. HÜLYA KAYA’NIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Valisi Dr. Hülya KAYA mesajında; “Halkın gören gözü, işiten kulağı, konuşan dili olan basın mensuplarımız; hem ulusal hem de yerel alanda kamuoyunu doğru bilgilendiren demokrasimizin olmazsa olmaz mihenk taşlarından biridir.

Gazeteciler, iletişim noktasında toplum vicdanını temsil ederken aynı zamanda doğru, tarafsız ve hızlı bilgilendirmeyle toplumu aydınlatma misyonunu üstlenmektedir.

Bu nedenle gazetecilik her zaman en kritik görevdeki mesleklerden biri olmuştur.

Bugün teknolojik gelişmelerle birlikte ulaştığımız bilgi çağında dijital mecralarının bilinçsiz kullanımıyla ortaya çıkan dezenformasyonlarla en büyük mücadele yine ilkeli ve meslek etiğine uygun hareket eden basın mensupları sayesinde yürütülmektedir.

Basın, bilgilendirme aracı olması dışında toplumu düşünmeye ve araştırmaya yönlendirerek doğru sonuca ulaştıran önemli bir unsurdur. Bunun yanı sıra toplumun birlik beraberliğinin korunmasında ve toplumsal barışın sürdürülmesinde kritik bir rol üstlenmektedir.

Ne yazık ki, bu önemli misyonu yerine getirirken birçok gazeteci, özellikle zorlu bölgelerde mazlum halkların sesini duyurmak adına hayatlarını riske atmaktadırlar. Filistin gibi çatışma bölgelerinde gördüğümüz gibi, gazeteciler sıkça zorlu koşullar altında çalışarak insan hakları ihlallerine dikkat çekmekte ve toplumun gözlerini gerçeklerle buluşturmaktadırlar. Bu uğurda canlarını feda eden basın mensuplarını saygıyla, rahmetle anıyorum.

Bu vesileyle demokrasimizin vazgeçilmez unsurları olan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik eder, başarılı bir meslek hayatı dilerim.” ifadelerini kullandı.

  

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.