VALİ DR. HÜLYA KAYA’NIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Valisi Dr. Hülya KAYA yayınladığı mesajda; “Kıymetli Yalovalılar, Sevginin, saygının ve hoşgörünün yüceldiği, milli ve manevi duygularının en yoğun şekilde hissedildiği müstesna zamanlardan biri olan Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ramazan’ın bitmesiyle başlayan bayram telaşı ve hazırlıklar kültürümüzün eşi benzeri olmayan müstesna özel anlarıdır. Geçmiş için bir miras, gelecek için bir ayna niteliği taşıyan bayramlar, dinimizin bizlere bahşetmiş olduğu maneviyatı yüksek, çok kıymetli günlerdir.

Dayanışma gibi yüce bir duygunun tezahür ettiği bu kutsal günlerde, bizleri bir arada tutan değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek bizlerin asil görevidir.

Bizler bu değerli günleri ülkemizde huzur ve güven içerisinde yaşayabilmemizi, mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum.

Değerli Hemşehrilerim, Ramazan Bayramı tatilinin dokuz güne çıkmasıyla birlikte uzun bir tatil süresi bizleri beklemektedir. Bu süre içerisinde Valiliğimiz tarafından vatandaşlarımızın acil durumlarda ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetler hakkında gerekli tedbirler alınmış durumdadır.

Bayram tatili süresince yakınlarıyla bayramlaşmak, memleket hasretini gidermek veya tatile çıkmak gibi çeşitli sebeplerle yollarda olacak vatandaşlarımızın azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik levha ve kurallarına uymalarını, bayram sevincine gölge düşmemesi adına uykusuz, emniyet kemersiz ve tedbirsiz bir şekilde seyahat etmemelerini istirham ediyorum.

İlimizde yoğunluğun artacağı güzergahlarda yolların kavşak noktası konumunda olan yerlerde bayram süresince herhangi bir aksaklığın yaşanmaması adına emniyet ve jandarma ekiplerimiz bayram süresince görevlerinin başında olacaklardır.

Ancak, trafik güvenliği sadece yetkililerin değil, tüm sürücülerin ve yayaların sorumluluğunda olup valiliğimiz tarafından alınan tüm önlemlere rağmen, kazaların önlenmesi için sizlerin de trafikte dikkatli ve tedbirli olması büyük önem taşımaktadır.

Bu vesileyle; aziz şehitlerimizin aileleri ile kahraman gazilerimiz başta olmak üzere tüm Yalovalı hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, huzur ve esenlik içerisinde bir bayram geçirmenizi dilerim.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.