VALİ KAYA MELEK KARAKAŞ’IN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova İl Sağlık Müdürü Osman Karakuş ve Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Melek Karakaş’ın ailesini evlerinde ziyaret ederek başsağlığı diledi ve organ bağışı konusundaki duyarlılıkları için teşekkür etti. 22 yaşındaki Melek Karakaş, kaza geçirmeden 3 gün önce organlarını bağışlamıştı.

Melek Karakaş’ın Organ Bağışıyla 4 Kişiye Hayat Verildi

Geçen hafta trafik kazası sonucunda yaşamını yitiren 22 yaşındaki Melek Karakaş’ın organları, 4 kişiye hayat verdi. Melek’in kalbi, karaciğeri ve böbrekleri, Ankara, Bursa ve Çanakkale’de nakil bekleyen hastalara sevk edildi ve böylece Melek, 4 kişinin hayatını kurtardı.

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Osman Karakuş, “Melek gibi bir kızımızı kaybettik. Beyin ölümünün gerçekleşmesi sonucu ailenin organ bağışı konusundaki duyarlılığı sayesinde 3 organ hastamıza hayat verildi. Ailenin acısını azaltmak ve yeni hastalara şifa olmasını diliyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.