VEKİL AKYOL: “ALTINOVA’YA MODERN ALTYAPI HAYIRLI OLSUN”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Ak Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, ilimizin ihtiyaçlarının çözümü adına yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vererek Altınova’da uzun yıllar altyapı ihtiyacını karşılayacak ve modern bir yapıyı sağlayacak kanalizasyon ve içme suyu ihalesinin İller Bankası tarafından tamamlandığını dile getirdi.

‘Altınova’ya Modern Altyapı Hayırlı Olsun’ diyen Ak Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol projeyle ilgili yaptığı açıklamada; “27 Milyon 500 Bin lira bedelli,  İller Bankası Su Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri desteği kapsamında yüzde 50’si hibe yüzde 50’si kredi olmak üzere Altınova ilçemizin Çavuşçiftliği bölgesinde yapılacak kanalizasyon ve içme suyu ihalesi İller Bankası tarafından tamamlandı. Hem uzun yıllar altyapı sorununu ortadan kaldıracak hem de günümüz modernizasyonuna uyum sağlayacak projenin çalışmaları Ramazan Bayramı’ndan sonra başlayacak. Durmak yok koşmaya devam felsefesiyle Yalova’mızın tamamında AK Parti hizmetlerini sürdürmeye devam ediyoruz. Altın beldemiz Altınova olmak üzere tüm Yalova’mıza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

29 BİN 365 METRE İÇME SUYU, 27 BiN 607 METRE KANALİZASYON HATTI YAPILACAK

İller Bankası tarafından sonuçlandırılan ihale kapsamında 29 bin 365 metre içme suyu şebeke hattı planlanırken, bu hattın 1553 metresini şebeke ana boru hattı oluşturuyor.

Toplamda 3 bin metre evsel 600 adet abone bağlantısının yapılacağı projede, mevcut abone sayısı ise 450’dir. Çalışmalarda toplamda 40 yangın hidrantının yapımı da planlandı.

27 bin 607 metre kanalizasyon hattı planlanan projede aynı zamanda 1 paket terfi istasyonu yer alıyor. Söz konusu kısımda ayrıca 1 adet yatay delgi metodu kullanılarak menfez geçilecek.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.