WİNDOWS 11’İ TPM DEVRE DIŞI BIRAKILMIŞ OLARAK MI YÜKLEDİNİZ? MASAÜSTÜNDE ÇİRKİN BİR FİLİGRAN BEKLEYİN

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

“Desteklenmeyen donanım” üzerindeki Windows 11 kullanıcıları, en son Salı Yaması (aylık) Kümülatif Güncelleştirmesinden bu yana, Windows 11 22H2 Güncelleştirmesi işletim sistemi için Windows Masaüstü ekranında çirkin bir filigran mesajının görünmeye başladığını bildirmektedir. Sağ alt köşede sürekli olarak “Sistem gereksinimleri karşılanmıyor. Daha fazla bilgi edinmek için Ayarlar’a gidin.” Bu, Windows’u geçerli bir lisansla etkinleştirmediğinizde aldığınız filigrana görsel olarak benzer.

Windows Kurulumu, Windows 11’in minimum sistem gereksinimlerini, özellikle de bir donanım Güvenilir Platform Modülü (TPM) ihtiyacını karşılamayan makinelere yüklenmesini önlemek için tasarlanmıştır. Kurulum sırasında bu donanım gereksinimleri kontrolünü atlatmanın yolları vardır. En son Salı Yaması güncellemesi, Windows 11’in Microsoft tarafından belirlenen gereksinimlerini gerçekten karşılayan bir makineye yüklenip yüklenmediğini hızlıca kontrol ediyor; ve eğer değilse, Windows Masaüstüne filigran mesajını yerleştiriyor. “Windows’u Etkinleştir” filigranının aksine, bu “Sistem gereksinimleri karşılanmadı” filigranının Windows 11’in işlevselliğini etkilemediğini ve muhtemelen bir gün uyandığınızda makinenizin açılmadığını görmeyeceğinizi belirtmek önemlidir. Daha çok insanların donanım gereksinimlerini göze batan bir şey kullanarak düzeltmelerini sağlamaya yönelik bir araç gibi görünüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.