YALOVA DEVLET HASTANESİ’NE SON TEKNOLOJİ CİHAZ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Devlet Hastanesi hastalarına en iyi hizmeti verebilmek adına son teknoloji cihazlarla donatılıyor. Tüm kornea topografisi analizini yapan Oculus Pentacam Göz Tarayıcısı devlet hastanesi bünyesinde hizmete girdi.

Devlet hastanesi hizmetlerini son teknoloji cihazlarla geliştiriyor. Bu kapsamda gözün ön tarafının tüm detaylarını gösteren göz topografisi cihazı hastaların tedavisinde kullanıma başladı. Buna istinaden Devlet Hastanesi yönetimi tarafından paylaşılan bilgide şu ifadeler yer aldı:

“Pentacam; LASIK, katarakt ve diğer refraktif cerrahi ameliyatları öncesi ayrıntılı analiz yapılması sayesinde operasyon sonrasında daha net ve kaliteli görmeyi sağlar. Göze temas etmeden kısa sürede değerlendirilebilen teknolojiye sahip olan Pentacam, korneanın ön ve arka yüzeyindeki gerçek yüzeysel haritaları saptamak bu sistemle detaylı olarak yapılabilmektedir. Pentacam, kataraktın derecesinin otomatik olarak değerlendirilebildiği ve kataraktın tam yeri ve kalınlığı ile ameliyatta kullanılacak tekniğin belirlenmesinde kullanılan son teknolojik cihazdır. Korneanın kalınlığı tüm ayrıntısına kadar değerlendirilebilir. Korneanın en küçük bir kalınlık farklılığı dahi kaydedilir. Bu ölçümler çok kısa süre içerisinde alınarak analiz edilir. Özellikle arka korneal yüzden alınan topoğrafik bulgular hangi ameliyatın yapılması gerekliliği yönünde hatasız bilgi vermekte ve böylece olabilecek yanılma ihtimallerini yok etmektedir. Şu anda hastalık bulgusu vermeyen, gizli duran ancak ilerde çıkabilecek ve çok önemli görme problemleri yaratabilecek göz rahatsızlıklarının erken tanısını sağlar.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.