YALOVA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ANNE DOSTU HASTANE ÜNVANINI ALDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilgili süreçleri başarıyla tamamlayarak “Anne Dostu Hastane” ünvanına resmen kavuşmuş oldu.


Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli ve kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacıyla yaptığı çalışmalar sonucunda “Anne Dostu Hastane” ünvanını almaya hak kazandı. 

Konuyla ilgili bilgi veren Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç, “Anne Dostu Hastane süreci ile beraber hastane içerisinde hekimlerimiz ve ebelerimiz başta olmak üzere tüm personelimize kurum içi eğitimler verildi. Hastane içerisinde gerekli düzenlemeler ve çalışmalar yapıldı. Tüm hastane çalışanlarımız süreç ile ilgili detaylı bilgilendirildi. Ayrıca gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili konularda bilgi sahibi olmaları ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak amacıyla hizmet veren gebe okulumuzda da faaliyetlere devam edildi” dedi.

Ergenç, çalışmalar sonucu hastanenin birçok biriminin Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen ekip tarafından değerlendirilerek kriterlerin tamamının yerine getirildiğini ve Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin “Anne Dostu Hastane” ünvanını almaya hak kazandığını söyledi.

Ergenç, bu süreçte emeği geçen tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ederek, “İyi ki varsınız. Yeni açılacak özellikli birimler ile vatandaşlarımıza en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Tüm ekibimiz ile beraber insan odaklı bir hastane olmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda arkadaşlarımız ile beraber çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.