BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ GENEL BAŞKANI HÜSEYİN BAŞ YALOVA TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Yalova İl Teşkilatı tarafından düzenlenen basın toplantısı ve teşkilat buluşmasına katılan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.

Kudu Kafe’de gerçekleşen programın açılış konuşmasını BTP Yalova İl Başkanı Yüksel Durak yaptı. Hüseyin Baş’ı Yalova’da ağırlamaktan büyük bir onur duyduklarını ifade eden Durak, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları aşmasının tek yolunun BTP’nin merhum lideri Prof. Dr. Haydar Baş tarafından ortaya konan, Milli Ekonomi Modeli olduğunu ifade etti. Anayasa’da hiçbir sorun yok Durak’ın ardından söz alan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ise Yalova’da olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

Yalova’nın 3 büyük metropolün ortasında yıldızı parlayan, potansiyellere sahip bir il olduğunu ifade etti. Ardından ülke gündemini değerlendiren ve bu anlamda açıklamalarda bulunan Baş, özellikle istenen anayasa değişikliğini sert bir dille eleştirdi. Anayasayı baştan sona okuduğunu ve mevcut anayasanın devletin ve milletin çıkarlarını koruduğunu gördüğünü dile getiren Baş “Ülke olarak çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Bu anlamda tüm beklentilerimizi öteleyip vatanla, milletle ve devletle ilgilenmeliyiz. Çünkü Türkiye öyle bir sarmalın içerisine alındı ki bölünme ile karşı karşıyayız. 2010 yılında bir anayasa referandumu yapıldı. Bu anayasa referandumu ilebirlikte hukuku ve yargıyı iktidarın eline teslim ettiler. 2017 yılında bir referandum daha yapıldı. Türkiye’nin yönetim sistemini tek bir adama emanet ettiler. Türkiye’deki adaleti, eşitliği, paylaşımcılığı ve kardeşliği tamamen ortadan kaldırdılar. Şimdi bize çıkıp yeni bir anayasa değişikliği yapılması söyleniyor. Delik deşik ettiğiniz 1982 Anayasasının nesini beğenmiyorsunuz da bugün yeni bir anayasa yapmak istiyorsunuz. Bunu sorunca mantıklı bir cevap da alamıyoruz. Türkiye’de anayasa maddeleri ile ilgili hiçbir sorun yok. Türkiye’deki anayasa maddeleri özgürlükçü, adil, Türkiye anayasasının maddeleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve vatandaşının çıkarlarını tek tek kaleme almış bir anayasa. Türkiye’deki sorun, anayasaya siyasetin uymaması. Anayasa, ‘din eğitimini devlet verir’ diyor. Bu maddede mahsurlu gördüğünüz bir şey var mı. Peki bu madde Türkiye’de uygulanıyor mu. Anayasada sorun yok. Sorun siyasetin Anayasa’ya uymamasında. Biz Yalova’dan siyasete bir çağrı yapıyoruz. Anayasaya gelin, anayasanın limanına gelin, anayasayı hazmedin, Türkiye’de hiçbir sorun kalmayacak” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.