YALOVA GÜÇLÜ OKULLARI OKTAY ÇOLAK “HALKIN GÖZÜ KULAĞISINIZ”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’nın en eski ve tecrübeli okulları olarak, Ülkemize hizmet etme mücadelesi veren siz basın mensuplarının bayramınızı kutlarım.

Yalova Güçlü Okulları 24 Temmuz Basın Bayramı Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. Okul yerleşkesinde gerçekleşen kahvaltılı programına Yalova Güçlü Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çolak, Lise Müdürü Bekir Abacıoğlu, lise müdür yardımcısı edebiyat öğretmeni Nurdan Torun, anaokulu ilkokul müdür yardımcısı Neslihan Yöney, sosyal bilimler öğretmeni Esra Aşçı, Ölçme değerlendirme, psikolojik danışmanlık Yağren Çınar, Kampüs müdürü Muzaffer Çağlar ve okul ile yetkilileri katıldı.

Medya mensuplarının Basın Bayramını kutlayan Oktay Çolak ise basının üstlendiği görevden övgü ile söz etti. Çolak, “Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeden çalışan, zamana karşı ve stres altında işlerini icra eden, milletin gözü, kulağı ve sesi olan siz değerli basın mensubu üyelerine davetimizi kabul edip katıldığınız için şahsım ve Güçlü Okulları ailesi adına çok teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin ülkemize hizmet etme mücadelesi veren sizlerin 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, tüm basın mensuplarına görevlerinde başarı diliyorum” dedi.

2023 LGS ve YKS’de Öndeyiz

Güçlü Okulları yeni nesil ilk okuldur ve Yalova’da en eski, en tecrübeli okuldur. Eğitimde hep ilkleri sanatsal olarak gerçekleştirdik. Okullarımız hem LGS ve YKS’de başarılar elde etti.Ayrıca alanında eğitimin öncü kuruluşu Türk Eğitim Derneği (TED) ile işbirliğine gittik ve onların tecrübelerinden faydalandık ve bu senede işbirliğine gideceğiz.Açıldığı günden bu yana yaptığı Türkiye dereceleri ile Yalova’da eğitimin en köklü kurumu olan Güçlü Koleji bu yıl da geleneği bozmadı. Güçlü Okulları YKS’de ve LGS’de gösterdiği istikrarlı başarıyı donanımlı eğitim kadrosuyla ve sistemli akademik çalışmalarla her sene olduğu gibi bu yıl da tekrarladı.2023 LGS’de yakaladığımız kitlesel başarı ile tüm öğrencilerimizi Türkiye’nin en seçkin liselerine yerleştirdik. LGS’de %0.5’lik dilimde 4 öğrenci, %1’lik dilimde 15 öğrenci, %2’lik dilimde 23 öğrenci, %3’lük dilimde 26 öğrenci, %10’luk dilimde 40 öğrenci ile rekor başarı elde etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.