YALOVA MAKİNE OSB’DE ÜRETİM TESİSLERİ TEMEL ATMALARI DEVAM EDİYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Makine İhtisas OSB’de, Arı Makine San. Tic. Ltd. Şti. firması üretim tesisinin Temel Atma Töreni, Bugün Yalova Valisi Muammer Erol himayesinde gerçekleştirildi. Törende; AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, Yalova Belediye Başkan Vekili Nusret Karaalioğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Özkan Seyrek, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Termal Belediye Başkanı Hüseyin Sinan Acar, İyi Parti İl Başkanı Ersin Akyüz, Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan, Kurum Müdürleri ve temsilcileri, Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, OSB Yönetim Kurulu ve Arı Ltd Firma Sahibi Özgür Karakuş hazır bulundu. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen üretim tesisi inşaatlarının temel atma törenlerine bugün bir yenisini daha ekleyen Yalova Makine OSB, bugün de Arı Ltd firmasının üretim tesisi için temeli attı.

Yönetim Merkezi ve Konferans Salonu inşaatlarında sona yaklaşan Yalova Makine İhtisas OSB, bir an evvel üretime geçmeyi hedefleyen 1. etapta yer alacak sanayicilerinin üretim tesisi inşaatlarına geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Bugün itibari ile de Vali Erol’un himayesinde; fabrika ve idari binasının birlikte yer alacağı Arı Ltd’nin üretim tesisinin temeli atıldı.

Arı Ltd’yi Yakından Tanıyalım

40 yılı aşkındır hizmet veren Arı Ltd, yaklaşık 200 çeşit ürünüyle 40’tan fazla ülkeye ihracat yapmakta ve iskele ve kalıp sektöründe sadece kaliteli bir üretici değil, aynı zamanda ürün geliştirici rolünü de üstlenmektedir. Dövme, işlemenin yanı sıra inovasyonda da oldukça gelişen Arı Ltd, üretimlerini en üst kalitede vermeye özen gösteriyor. 2014 yılında çelik dövme ürünlerini portföyüne dahil eden Arı Ltd; bu tarihe kadar işleyerek, kaynak yapılarak sektörde kullanılan parçaları artık direk dövme olarak tek parça halinde üretmeye başlamıştır. Ürünleri; iskele sistemi aksesuarları, kuplörler, ahşap kiriş kalıbı aksesuarları, çeşitli kalıp aksesuarları, tırmanma ve ankraj sistemi aksesuarları, su durdurucular. Üretim tesisinin faaliyete geçmesiyle birlikte artık Yalova Makine İhtisas OSB sınırları içinde AR-GE faaliyetleri yapmayı hedefleyen Arı Ltd firması, sıvı pompaları ve sıvı elevatörlere ait aksam ve parçaların üretimini de yaparak hizmet vermeye devam edecek.

Bugün Yalova Makine İhtisas OSB’de kuracağı üretim tesisinin şehre ve ülkeye hayırlı olması dilekleriyle Arı Ltd firmasının temel atımı gerçekleşti.

Üretim Tesislerinin Temel Atımı Devam Ediyor

Anadolu 5.0 ismini verdikleri mimari konseptte, 260’tan fazla Modern Anadolu Mimarisiyle bezenmiş tasarım seçeneği ile katılımcılarına geniş yelpazede üretim tesisi oluşturma imkanı sunan Yalova Makine OSB, 2022’nin ilk çeyreğinde proje süreçleri tamamlanan sanayicilerinin üretim tesisi inşaatlarına başladı. Arı Ltd ile de bugün yeni bir temel atmayı gerçekleştiren OSB tarafından, hız kesmeden birinci etapta yer alacak tüm fabrikaların üretim tesisi inşaatlarına başlanacağı vurgulandı. Ayrıca inşa edilen ve edilecek tüm sosyal donatı ve üretim tesisi inşaatları ”Yeşil Üretim” mottosuna uygun olarak projelendirildiği belirtildi. Sürdürülebilir bir dünya için OSB’deki tüm yapıların “TSE Güvenli Yeşil Bina” sertifikasyonuna uygun olarak inşa edileceği aktarıldı.

“Arı Ltd Üretim Tesisimiz Yalovamıza ve ülkemize hayırlı olsun”

Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Temelini attığımız her fabrika TSE Yeşil Bina kriterlerine göre inşa ediliyor. Ayrıca her bir Üretim Tesisimiz Anadolu 5.0 adını verdiğimiz mimari konseptimize göre projelendirilerek oluşturuluyor. Yeşil ve aynı zamanda estetik binalar dizayn ediyoruz. Bizim amacımız sıradan bir sanayi bölgesi meydana getirmek değil, 21.yüzyıla yakışır yeni nesil bir yaşam alanı oluşturmak. Eylül ayında da temel atmalarımız devam edecek ve bugün temeli atılan yapılarımız 2023 baharında üretime geçerek yeni istihdam alanları oluşturacak. Bizlere sürekli desteklerini hissettiren tüm Yalova ve Çiftlikköy kamuoyuna, katılan katılamayan ama kalbi bizimle çarpan herkese şükranlarımı sunuyorum. Arı Ltd üretim tesisimiz de Yalovamıza ve ülkemize hayırlı olsun.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.