YALOVA MUSTAFA TUTUK’U ÇOŞKUYLA KARŞILADI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ile yola devam kararı aldı. Başkan Tutuk, müjdeli haberi Yalovalılarla beraber 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda coşkuyla kutladı.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’nin Yalova Belediye Başkan adayının kim olacak sorusu, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile netliğe kavuştu. “Türkiye Yüzyılı Şehirleri İçin Hazırız Kararlıyız” sloganının belirlendiği seçimlerde; adaylığı kesinleşen isimler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tek tek sahneye davet edilip düzenlenen törenle resmi olarak açıklandı. Sahneye davet edilen Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Erdoğan tarafından eli havaya kaldırılarak AK Parti’nin Yalova Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Sahneye Başkan Tutuk ile birlikte Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, İl Başkanı Umut Güçlü, İl Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek, İl Gençlik Kolları Başkanı Muaz Ceylan ile Merkez İlçe Başkanı Aydın Kopuz da çıktı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte el kaldırdı.

Başkan Tutuk, Yalova’da Coşkuyla Karşılandı

Yalova halkının coşkuyla ve büyük bir sevinçle karşıladığı Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve beraberindeki AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, AK Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Aydın Kopuz, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek ve AK Parti Yalova Gençlik Kolları Başkanı Muaz Ceylan, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlar ile bir araya geldi.

Onlarca araçlık konvoyla Yalova’ya giriş yapan Başkan Tutuk’a trafikteki araçlarda kornayla, çevredeki vatandaşlarda alkışlarla tezahürat etti. Yalova’ya girişinden itibaren büyük bir kalabalık ile karşılanan Başkan Tutuk ve beraberindekiler, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na kadar meşalelerle ilerledi. Başkan Tutuk ve beraberindekiler, burada hemşehrilerine hitaben bir konuşma gerçekleştirdiler.     

İlk konuşmayı yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aydın Kopuz, ‘’Bugün itibariyle sahaya çıkmış bulunuyoruz. Cumhurbaşkanımız tarafından Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk yeniden aday gösterilmiştir. Yalova’mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü ise yaptığı konuşmada, “Bizleri burada karşıladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Allah’a şükürler olsun büyüdüğümüz şehre hizmet etmeyi Allah bizlere nasip etti sizlerin desteği bu süreçte en önemli gücümüzdü. Allah nasip etti inanıyorum ki 2024’te biz bu seçimi alacağız. Yalova’yı sizlerle beraber, yaşanabilir, mutlu ve huzurlu insanların olduğu bir kent haline getireceğiz” diye belirtti.

Tutuk, “Yalova Sizinle Güzel”

Tutuk ise yaptığı konuşmada, “Sevgili Yalovalı kardeşlerim, hepiniz hoş geldiniz, bu yağmurda beraber ıslanıyoruz, geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. Hepinizden Allah razı olsun. İyi ki varsınız ve iyi ki Yalovalıyız. Kardeşlerim 4 yıldır görev yapıyoruz, Cumhuriyet Caddesi’ni görüyorum, Gazipaşa Caddesi’ni görüyorum, ana isale hattımız, barajımız yenilenecek bunun yanında yıllardır yapılmayan kentsel dönüşüme hamleler yaptık, biz Cumhur İttifakının belediyesiyiz, biz hizmet belediyesiyiz. Yalova’ya aşkla çalışacağız çok çalışacağız. Yalova’yı Yalova’ya yakışan Yalovalıların hak ettiği bir il yapacağız ve hep birlikte çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakacağız. Sizlerden biriyim, Yalova’nın esnafıyım. Birlikte yöneteceğiz, birlikte başaracağız ve en güzel günler gelecek. Yalova sizinle güzel” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.