YALOVA TEMA GÖNÜLLÜLERİYLE BOZBURUN YARIMADASINDA YÜRÜDÜ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği gönüllüleriyle birlikte Armutlu ilçesindeki Bozburun yarımadasına doğa yürüyüşü düzenledi..

Yalova Belediyesinin tahsis ettiği otobüsle İskender Bayraktar Rehberliğinde Armutluya Bağlı Bozburun (Posedion) Fenerinden yürüyüşe başlayan 39 kişilik Yalova TEMA ekibi muhteşem manzara eşliğinde Keçikayasına kadar 12 km.lik doğa yürüyüşü yaptılar.

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir yürüyüşle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Gönüllülerimizle birlikte 25 Şubat Pazar günü yine doğadaydık. 39 gönüllümüzle birlikte rehberimiz İskender Bayraktar refakatinde Armutlu İlçemize bağlı Bozburun diğer adıyla Posedion Fenerinden yürüyüşümüze başladık ve muhteşem manzara eşliğinde birbirinden güzel koyların yeraldığı parkurda Keçikayasına kadar 12 kim.lik doğa yürüyüşümüzü gerçekleştirerek şehrin gürültüsünden uzak bol bol oksijen depolayarak harika bir gün geçirdik. Keçikayasına çıkarak kayanın tepesinde bulunan üç adet sarnıcı gördük. Yalova’nın güzelliklerini çevreyi koruma bilinciyle gördük, tanıdık. TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği olarak gönüllülerimizin farkındalığını artırmak, çevre ve doğa bilincini geliştirmek amacıyla her ay en az bir kez doğaya çıkıyor ve şehrin kalabalığından uzak muhteşem manzaralar, kuş sesleri ve endemik bitkiler eşliğinde huzurlu bir gün geçiriyoruz. Yalova’da 11 bini aşkın gönüllümüz bulunuyor. Tüm Yalova’lıları TEMA ailemize katılarak Toprak sevgisi gençlik yıllarında başlayan ve hayatını bu sevgiyi koruyup tüm nesillere aktarmaya adayan Kurucu Onursal Başkanımız Hayrettin Karaca’nın ve doğaya dost olmaya mecburuz diyen Kurucu Onursal Başkanlarımızdan, Yaprak Dedemiz A. Nihat Gökyiğit’in yolunda yürümeye davet ediyorum.

Toprak Yürüyüşümüzü gerçekleştirmemizde araç desteği sağlayan ve her türlü faaliyetimizde yanımızda olan Belediye başkanımız sayın Mustafa Tutuk bey başta olmak üzere çok değerli ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Etkinliklerimiz hız kesmeden devam ediyor

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.