ULUSLARARASI KADIN VE TOPLUMSAL GELİŞİM DERNEĞİ OBEZİTEYE SAVAŞ AÇTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

KATFA-DER farkındalık yaratan projeleri ile göz dolduruyor.

Farkındalık yaratan programlarına bir yenisini eklediler. Sağlıklı yaşamak için birlikte fazla kilolarımızı atıyoruz. Projesi kapsamında Atakent hastanesi ile işbirliği yaptı.

Sağlık sorunları sebebiyle kilo veremeyen ve kilosu ile sorun yaşayanların Bu proje kapsamında uzman diyetisyen ve uzman psikolog tarafından gerekli görülen tahlil ve incelemelerden sonra tedavi süreci başlayacak.

İlk etapta belirlenen 10 hasta ile görüşmeleri Doktorlar ile görüşmeler sağlandı.

Atakent hastanesi doktorlarından diyetisyen Kamile altın ve uzman klinik psikolog Ezgi Doğan ile ön görüşmeler yapılarak izlenilecek yol haritası belirlendi.

Diyetisyen Altın kilonun sadece görselde bize anlattıkları değil aslında vücudun içerisinde yaptığı tahribatlardan bahsetti kilonun alt kaynaklarının vitamin değerlerinin düşük olmasından altında yatan başka rahatsızlıkların olmasından bahsederek tüm tedavi süreci boyunca bunların araştırılıp herkesin kendisine ait izleyebileceği olması gerektiğinden bahsetti.

Psikolog Doğan ise açlık duygusunun bazen psikolojik olabileceğini bunun altında yatan kaynakların da çözülmesi gerektiğini belirtirken önce ruhumuzun doyması gerektiğini söyledi.

Dernek başkanı Nurten Anıl, biz kadınlar en son kendimizi düşünüyoruz önce çocuklarımız ailemiz daha sonra kendimiz diyoruz. Oysa ki şunu öncelikle belirlememiz lazım önce kendimiz sağlıklı olursak çevremize vereceğimiz etkide o derece sağlıklı olacaktır.

Atakent hastanesi ile daha önce de gerçekleştirmiş olduğumuz programımızın tedavi sürecinde faydasını görmüştük. Bu nedenle ihtiyacı olan kişileri aracılığımız ile bize sağlanan kolaylıklarla tedavi ettirmeyi sürdüreceğiz.

Sağlıklı yaşam seminerlerine devam edeceğiz. En yakın zamanda tüm halkımızla birlikte diyetisyen doktorumuz Kamile altınsu ve uzman psikolog doktorumuz Ezgi Doğan ile tüm halkımız gerekli bilgiye ulaşacaklardır. Bizi takip edin.

Atakent hastanesi yönetimine, halkla ilişkiler müdürü Hülya hanım’a doktorlarımız Kamile hanım ve Ezgi hanım’a göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.