YALOVA TEMA’DAN FİNAL AKEDEMİ OKULUNDA TEMA TANITIMI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği Yalova Final Akademi Okullarının daveti üzerine okula gelerek tüm öğrenci ve öğretmenlere TEMA Vakfını anlattı.

Yalova Final Akademi Okulları Eğitim Koordinatörü Öğretmen Merve Taşkan’ın daveti üzerine TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir, Çiftlikköy İlçe Sorumlusu Necla Güner ve Genç TEMA Başkanı Semanur Gören ve ekibinin destekleri ile okul bahçesinde TEMA Standı kuruldu. Standı ziyaret eden öğrencilerle TEMA Vakfı faaliyetleri ve Gönüllülük konularında bilgiler paylaşıldı.

Okulda Ortaokul ve Lise Öğrencileri tarafından düzenlenen Yerli Malları haftası etkinliğinde bir kermes düzenlenmesi ve kermes’ten elde edilen gelir ile de TEMA Vakfına Bağış yapılması planlandı. Öğrenciler velilerin de desteği ile hazırladıkları birbirinden harika lezzetleri kermes’e getirdiler. Bahçeye kurulan masalarda kermes gün boyunca devam etti.

Daha sonra TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir, okul konferans salonunda TEMA Vakfı tanıtım sunumunu yapmak üzere öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Arzu Demir; “Yalova FİNAL Akademi Okulları Ortaokul ve Lise Öğretmenleri, Okul Çalışanları ve tüm okul öğrencileri TEMA ya Gönüllü oldular ve “Bu okulun Öğrencileri TEMA gönüllüsü olmuştur” ve “Bu okulun Öğretmenleri TEMA Vakfı gönüllüsü olmuştur” çerçevelerini almaya hak kazandılar. Doğa için birleşen Bir Milyonu aşkın Gönüllüler arasına FİNAL AKADEMİ OKULLARI hoş geldi.

Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimiz ile Saha Faaliyet Programı ya da Eğitim Programları kapsamında; fidan dikimi, ağaçlandırma, su, geri dönüşüm, enerji tasarrufu, iklim değişikliği, doğal varlıkların korunması ve farkındalık oluşturma, etkinleri yıl boyunca gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Kermes den elde edilen gelirle Cumhuriyetimizin 100.yılı anısına oluşturulan MUŞ Yazla’daki Hatıra Ormanına FİDAN bağışlanmıştır. Bu özel ormanda yeni fidanların toprakla buluşmasına vesile oldukları için teşekkür ederiz.

Okul Müdürü Osman Karaçin, Ortaokul Müdürü Çağatay Özbek ve Eğitim Koordinatörü Merve Taşkan’a TEMA Vakfına gösterdikleri destek ve nazik ev sahipliğinden dolayı sonsuz teşekkürler ‘’ Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir ‘’ sözü Final Akademi Okullarında gerçekleşti.

1980’de başladı Final’in öyküsü. Anadolu’nun şirin bir kentinde 6 derslikle, 7 öğretmenle ve 17 öğrenciyle. Final, kurulduğu günlerde inanıyordu “hiçbir başarının tesadüf olmadığına…” Bu mütevazı başlangıcın ciddi bir eğitim kervanına dönüşeceğine… Ülkenin dört bir yanında bir eğitim meşalesi tutuşturacağına… Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar ulaşacağına… Bu inançla çıktı yola… Final Eğitim Kurumları; bugün ülkemizin dört bir yanında yer alan akademi okulları, kampüs okulları, kurs merkezleri, üniversitesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Azerbaycan’daki dershaneleri ile devam ediyor başarı yolculuğuna…

TEŞEKKÜRLER… Yalova Final Akademi Okulları” dedi. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.