YALOVA TEMA’DAN PROTOKOL ZİYARETLERİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir ile Kadıköy Mahalle Sorumlusu Özcan Demir, Süleymanbey Mahalle Sorumlusu Gökmen Kılıç, Toprak Koruma Kurul Üyesi Emin Ergün, Yalova Valisi Muammer Erol, Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve Yalova İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali Naci Binici’ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Vali Erol’un her zamanki nazik ev sahipliğinde oldukça verimli gerçekleşen görüşmede, Yalova’ya dair tüm çevre sorunlarının detaylı olarak ele alındı ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Arzu Demir ve Tema Ekibi Yalova’nın Toprak, Hava ve Suyunun korunması için gerekli önlemlerin alınması hususundaki hassasiyetlerini dile getirirken, Vali Erol’da aksayan konular varsa gerekli tespitlerin yapılmasının ardından çözüm konusunda ellerinden gelen yardımın yapılacağını ifade etti.

Arzu Demir Vali Muammer Erol’a nazik evsahipliği ve konulara ilgilerinden dolayı teşekkürlerini ifade etti.

Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’u ziyaret eden İl Temsilcisi Arzu Demir v e yönetim ekibi Yalova’nın doğasının ve suyunun korunması için tespit ettikleri hususlardaki hassasiyetlerini Tutuk’a da aktardılar. Mustafa Tutuk’un not aldığı görüşmede Belediye İklim Değişikliği ve Çevre Müdürü Emirhan Balkaya’da hazır bulundu. Görüşmede Tema Vakfının Sıfır Atık Eğitimleri konusunda farklı bir bakış açısı kazandırmak üzere Belediye personeline bir dizi eğitim konusunda takvim oluşturuldu. Birlikte çalışma konusunda memnuniyetlerini ifade eden Mustafa Tutuk kendisinin de bir TEMA gönüllüsü olduğunu ifade ederek desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.

Arzu Demir çevreyol çalışmaları devam eden Termal-Çınarcık Kavşağına Hayrettin Karaca adının verilmesi ile ilgili katkılarından dolayı TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’ın teşekkür plaketini Tutuk’a takdim ederken kavşağın açılışını sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti. Türkiye’de bir ilk ve Örnek Proje olan Ekomatların tanıtılması ve yaygın olarak kullanılması konusunda da TEMA Vakfının desteğini Mustafa Tutuk’a ileten Arzu Demir Tutuk’a nazik ev sahipliği için teşekkürlerini ifade etti.

TEMA Ekibi daha sonra Yalova İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali Naci Binici’yi ziyaret etti. Jandarmanın Çevre ve Doğa Koruma TİM’inden Çevre Mühendisi Çoşkun Pak’ın eşlik ettiği görüşmede Yalova’nın çevre sorunları ile sahip olduğu eşsiz doğası , ormanları , havası ve suyu sohbet konusu oldu.

Albay Ali Naci Bilici’ye TEMA Vakfı Yaprak Rozet ve “Meşe Medeniyetini Çerçevesi” kitabını hediye eden İl Temsilcisi Arzu Demir, Yalova’da yerelde yapılan çalışmalar, TEMA olarak takip edilen gündemler ve Okullarda verilen doğa eğitim programlarından bahsetti.


Sıfır atık konusunda TEMA Vakfının bakışını anlatan İl Temsilcisi Arzu Demir bu kapsamda Komutanlık Personeline Eğitim verebileceklerini ifade etti. Yalova’nın Arzu Demir, Çevre sorunlarına farklı bir bakış açısı ile Coşkun Pak’ın tecrübelerini ve yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bir bilgilendirme sonrasında aynı bakış açısına sahip olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.