YALOVA TUFAG, TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Spor Kulübü (Yalova TUFAG), Türkiye Halk Dansları Federasyonu Türkiye Şampiyonası’ndan Yalova’ya üçüncülükle dönüyor.

Gaziantep’te düzenlenen THOF Türkiye Halk Dansları Şampiyonası’na ilimizi temsilen katılan Yalova TUFAG, 88,71 puan alarak üçüncü oldu. Gaziantep Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye’nin en iyi 15 ekibi yarıştı. İlimizi temsilen şampiyonaya katılan TUFAG, performansıyla salondakilerin beğenisini toplarken izleyiciler tarafından büyük bir alkışla takdir edildi.

TUFAG’ı Yalnız Bırakmadılar

THOF Türkiye Halk Dansları Şampiyonası’nın finalinde Rahmiye Palabıyık TUFAG Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Birol Aslan ile TUFAG eski başkanları Yakup Koçal, Cengiz Dereli, Tanju Üstün ve Volkan Yılmaz Gaziantep’e gelerek ekiplerine destek oldular. THOF Türkiye Şampiyonası Düzenlemeli Dalda Türkiye üçüncüsü olma başarısı gösteren temsilcimiz, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk tarafından telefonla aranarak tebrik edildi.

TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak, “İlimizi Türkiye finalinde en iyi şekilde temsil ettiğimiz ve dereceyle ilimize döndüğümüz için mutluyuz. Öncelikle tüm dansçılarımıza son ana kadar özveri ile çalıştıkları, sahnede en iyi performanslarıyla parladıkları için teşekkür ediyorum. Bizlere desteklerini esirgemeyen Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a ve başkan yardımcılarımıza, Yönetim Kurulumuza ve ailelerimize çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.