YALOVA VALİSİ DR. HÜLYA KAYA’NIN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Valisi Dr. Hülya KAYA “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyorum.

Hayatını milletine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle millet egemenliğine dayanan, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna önderlik etmiştir.

57 yıllık ömrünü Türk Milleti’nin istiklâline ve istikbaline adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat yıl dönümü olan 10 Kasım’ı bir matem olarak görmekten ziyade, Gazi’nin fikirlerini ve eserlerini anlama günü olarak idrak etmek gerekir.

Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir.” veciz sözüyle fikirlerini anlamanın önemini vurgulamıştır.

Gazi’nin en büyük ideali, Türkiye’yi barış ve huzur içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine yükseltmekti.

Bugün, bizler de Aziz Atatürk’ün gösterdiği işaret doğrultusunda Cumhuriyetimizin temel değerlerini muhafaza ederek, bu zamana kadarki kazanımlarını daha da arttırarak, ülkemizi ve devletimizi hak ettiği seviyelere çıkarma gayreti içerisinde olmaktan bahtiyarlık duyuyoruz.

Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyor, silah arkadaşlarına ve aziz şehitlerimize rahmet dilekleriyle, Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.