YALOVA’DA ÇEVRECİ ORYANTİRİNG HEYACANI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sıfır Atık Birimi, Yalova İl Oryantiring Temsilciliği işbirliğiyle 17 Ağustos Park’ında “Oryantiring ile Sıfır Atık Hedefine Koşuyorum” etkinliği düzenleyecek.

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Sıfır Atık Birimi ile Yalova İl Oryantiring Temsilciliği işbirliğiyle 27 Nisan Perşembe günü 17 Ağustos Park’ında saat 10:00’da “Oryantiring ile Sıfır Atık Hedefine Koşuyorum” etkinliğine hazırlanıyor.

Başkan Tutuk ‘Bir İlke İmza Atıyoruz’

Oryantiring sporunu, sıfır atık bilinçlendirme kapsamında ilk defa Yalova Belediyesi tarafından bir araya getirildiğine dikkat çeken Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk; “Sporcuların kendileri için belirlenen hedefleri sırasıyla ve en kısa zamanda bulmaya çalıştığı bir spor dalı olan Oryantiringi sıfır atık farkındalık hareketi ile birleştiriyoruz. Doğa satrancı dediğimiz Oryantiring ile çocuklar, spor yapıp çevreyi tanırken aynı zamanda da hedeflenen atıkların ayrıştırma ve biriktirmesini yaparak sıfır atık konusunda bilinçlenmiş olacaklar” dedi.

Hem Yarışacaklar Hem Öğrenecekler

Donanma Tesisleri ile Yalova Belediyesi Çay Bahçesi arasında gerçekleştirilecek etkinlikte; İl Oryantiring Temsilciliğince oluşturulan haritalar ve geri dönüştürülebilir atıklardan oluşan bez torbalar, müsabaka başlangıcında öğrencilere verilecek. Ardından haritada gösterilen hedef noktalarda bulunan atık kutularına doğru atık türünü atarak sonraki hedefe hızlıca ilerleyip en hızlı bitiş noktasına ulaşan ekiplere verilecek ödüllerle tamamlanacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.