YALOVA’DA ÇOCUKLAR, YAŞAMAK İSTEDİKLERİ ŞEHRİ TASARLADI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Marmara bölgesinde yaşayan 7-12 yaş aralığındaki çocukların kapsayıcı, dayanıklı, doğa ile uyumlu yaşanabilir bir kent için yenilikçi çözümlerin üretimine katılımlarını sağlamak amacıyla düzenlenen ‘Marmara’yı Hayal Etmek: Şehirde Yaşam Atölyeleri’ Yalova’da başladı.

Marmara Belediyeler Birliği ve Arkki Türkiye İş Birliği ile Marmara bölgesinde yer alan 11 şehirde başlayan proje, geçtiğimiz gün Yalova Belediyesi ev sahipliğinde çocuk tiyatrosunda gerçekleştirildi. Düzenlenen proje kapsamında çocuklar, hayallerindeki şehri eğlenerek görsele uyarladı. Çocuklar, hayallerini gerek kâğıda dökerek gerekse çeşitli malzemeler yardımıyla makete çevirerek projeye destek verdi.

Bu proje ile çocuklara; yaşadıkları çevreyi farklı perspektiflerden algılama ve kent mekanını tasarım bakış açısıyla değerlendirme becerisinin kazandırılması hedefleniyor.

Çocukların ürettiği fikirler ve maket görselleri, 04-07 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek MARUF23’de ziyaretçilere dijital ve fiziksel şekilde sergilenmek üzere arşivlendi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.