YALOVALI GENÇLERİN ATA SPORUMUZ GÜREŞE İLGİSİ ARTIYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’da 7-15 yaş arası kız ve erkek gruplarından oluşan 77’yi aşkın sporcu, ata sporumuz güreşe büyük ilgi gösteriyor. Yalova Belediyespor yetkilileri güreş branşı ile ilgilenen her bireyi Sırrı Acar Güreş Eğitim Merkezi’ne bekliyor.

Yalova Belediyesi Sırrı Acar Güreş Eğitim Merkezi’nde ata sporumuz güreş, alanında uzman antrenörler tarafından gençlere aktarılıyor. Alt yapıda yetiştirilen sporcular ilerde milli takımda yer almak için gece gündüz çalışıyor. Jimnastik, temel tutuş, duruş, teknik ve taktik çalışmalarla gençlerin hem fiziksel hem de ruhsal gelişimleri destekleniyor.

Kayalı, “Yalova Belediyesi Adına Milli Takıma Sporcu Yetiştiriyoruz”

Yalova Belediyesporda güreş branşında antrenör sıkıntısının çözüldüğünü kaydeden Türkiye Güreş Federasyonu As Başkanı ve Yalovabelediyespor Güreş Branşı Sorumlusu Ali Kayalı, “Yalova Belediyesi olarak antrenör sıkıntısı çekiyorduk. Sağ olsun Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk, belediye bünyesine antrenör aldı. Alt yapı çalışmamız başladı. Profesyonelce programımız belli. 2 kategoride 2 yaş grubunda çalışmalar devam ediyor. Yeni bayan alt yapı grubuyla başladık. İnşallah birkaç sene içerisinde Yalovamızı Türkiye genelinde temsil edeceğiz. Hedefimiz buradan milli takıma sporcu yetiştirmek. En azından Yalova Belediyesi adına sporcu milli takıma verebilmek. Çalışmalar güzel gidiyor. Bende yanlarında gerekli yardımları yapıyorum. Bildiğiniz gibi bende Güreş Federasyonunda As Başkan olarak görev yapıyorum. Gereken desteği biz de federasyon olarak sağlıyoruz. Sağ olsun buradan başkana teşekkür ediyorum. 2 tane antrenör arkadaşımızı kadroya aldı. Bu sadece güreş adına değil, Yalova’nın gençliği adına artı sağlıyor. Güreş branşı ata sporumuz ama biraz ikinci planda kalıyor. Olmaması lazım. Olimpiyatlarda en fazla madalya alan branş güreş branşı. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ediyor. Alt yapıya belediyelerde daha fazla önem verilmesi lazım. Bizim gibi belediyelerde de altyapıda belli bir yaşa kadar güzel gençlik yetiştirebiliriz. Yetiştiriyoruz da güzel çocuklarımız var. Gereken ne ise onu yapacağız” ifadelerini kullandı.

Başvuruda Bulunmak İsteyenleri Merkezimize Bekliyoruz

Antrenör Serkan Çavuşoğlu, “Başkanımızın desteğiyle güreş altyapısında başladık. Antrenmanlarımız hafta içi her gün olarak yapıyoruz. 9-12 yaşındaki tüm sporseverleri buraya bekliyoruz. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız Sırrı Acar Güreş Eğitim Merkezi’ne gelebilirler. Her bireyin spor yapması gerekiyor. Çocuklar teknolojiye bağımlı hale geldi. O enerjisini sporla atlamalarını düşünüyorum. Bu şekilde gençlerimizi ata sporumuza güreşe bekliyoruz. Gelirlerse burada bizde elimizden ne geliyorsa yönlendireceğiz. İlerde Avrupa, dünya şampiyonu, olimpiyat şampiyonu çıkarmak için milli takım seviyesine yetişmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Yeter ki güreşe gelsinler, spora gelsinler spor yapsınlar” dedi.

Antrenör Adil Çoban, “Başkanımıza çok teşekkürlerimi sunuyorum. Biz de burada çocuklarımıza motorik özelliklerini geliştirecek aktiviteler yapıyoruz. Çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal olarak gelişmesi açısından çalışmalarımız oluyor. 7-15 yaş arasında öğrenci gruplarımız oluyor. Altyapıda öncelikle jimnastik, temel tutuşları, duruşları, teknik, taktik çalışmalar yapıyoruz.”

İlerde de Olimpiyat Birincisi ve Baş Pehlivan Olmayı Planlıyorum

12 yaşındaki dereceleri olan Yalova Belediyespor Güreşçisi Ahmet Soysal, “Bu spora 8 yaşında başladım. Sonra çok koşuyoruz diye beğenmemiştim. Arkadaşlarım çağırdı tekrardan geri döndüm spora. 2 yıldır güreş yapıyorum. Spora başladığım 1.ayımda Türkiye 2.si derecesini aldım. Daha sonra Balkan 1.si oldum. İlerde de olimpiyat birincisi ve baş pehlivan olmayı planlıyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.