YALOVA’NIN 2024 SEÇİMİNİN GALİBİ BELEDİYE BAŞKANLARI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Resmi olmayan sonuçlara göre Yalova’da İl, İlçe ve Belde belediye Başkanlığı kazanan isimler ilk kutlamaları vadaşlarla birlikte yaptılar.

31 mart Yerel seçimlerinin Resmi olamayan Kazanan Belediye Başkanları; Yalova Belediye Başkanı Mehmet Güler, Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, Armutlu Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, Kadıköy Belediye Başkanı Yılmaz Tavşan, Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Aslan, Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten, Subaşı Belediye Başkanı Turhan Canbay oldular.

Mehmet Gürel “Yarım Kalmış Hikayemin Bittiği Gündür”

Resmi olmayan sonuçlara göre CHP’nin Yalova Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürel oyların çoğunluğunu alarak, yarışı önde tamamladı.

Seçim kutlamalarına başlayan Mehmet Gürel Beyaz atkısıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda seçmenlerine seslendi. Mehmet Gürel’e desteklerini esirgemeyen CHP Milletvekili Tahsin Becan, CHP Yalova İl Başkanı Erdem Doğancı’da kutlamalarda da bereberdiler.

Yalova’daki seçmenlerine seslenen Gürel “10 yıldan beri bu anı bekliyorumdum, Yaklaşık üç ay süren yoğun bir seçim sürecinin sonuna geldik. Bugün itibariyle Yalova Belediye Başkanlık seçimini resmen kazanmış bulunmaktayız. Ben çok duygusal anlar yaşıyorum şu anda. Sizler buradan nasıl gözüktüğünüzü görseniz, bilseniz siz de böyle hissedersiniz. Yalova’ da ne kazandı biliyor musunuz arkadaşlar? Yalova’da samimiyet kazandı. Yalova Belediye Başkanı’nı, Yalova halkının seçeceğini herkese gösterdiniz. Yalova’yla alakalı hayalleri olan içinizden biriyim. Hayat beni bu noktaya getirdi sizlerin sayesinde çok gururluyum. Bundan on yıl önce yarım kalmış hikayenin bittiği gündür. Yalova’yı inşallah büyük bir samimiyetle, şeffaflıkla ve halkımızla beraber yöneteceğiz. Sziler için Yalova’yı kalkındırmak, güzelleştirmek için, sorunlarımızı çözmek için yöneticilerimizle beraber, halkımızla beraber, ortak akıl oluşturarak, kibirlenmeyerek, egolarımıza girmeyerek, samimi, arkadaş, dost, kardeş, tek yürek aile olarak Yalova’nın geleceğine hep birlikte şekil vereceğiz. Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim ve Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün bir parçasıyım. Ve bununla da gurur duyuyorum. Ama Yalova’da Cumhuriyet Halk Partili olmayan fakat Yalova’yı bizlerle beraber yönetmeye talip arkadaşlarımız, dostlarımız bütün görüşler, insanlarla beraber hep beraber bu seçimi kazandık. Bu seçimi hep beraber kardeşliğin, özgürlüğün, eşitliğin, samimiyetin gücüyle kazandık. Bundan sonra da böyle yönetilecek Yalova. Hiçbir yönetici halkına yalan söylemeyecek, kandırmayacak, gururlanmayacak, neysek o olacağız. Sizlerden biri olacağız. Sizlerin oradaki sesiniz olacağız. Hiç merak etmeyin arkadaşlar. Cuma akşamı daha değişik açıklamalar yapacağım. Biliyorsunuz parti olarak da çok zorlu süreçlerden geçtik. Elimizdeki belediye alındı. Yetkililerimiz görevden uzaklaştırıldı. Haksız yere suçlu kabul edilip, cezaevine atıldı. Sizler bu yapılan yanlışların hesabını sordunuz bugün. İşte Yalova budur. Her zaman söylediğim gibi bazı kişiler benimle dalga geçti. Yalova siyaseti bilir gerektiği zaman gerekeni yapar diye. Herkes duysun gereken yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Altınova’da İlk Kadın Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi erken seçim kutlamalarına Altınova Belediye Başkanı Adayı Yasemin Fazlaca’da katıldı.

Altınova ilçesinde yapılan yerel seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre CHP’nin adayı Yasemin Fazlaca, Altınova Belediye Başkanı oldu. CHP’liler, desteklerini göstermek ve zaferlerini kutlamak için sokaklara döküldü. Fazlaca Altınova Belediye Binasının balkonunda ilk konuşmasında “Allah Hepinizden razı olsun, 5 yıldır verdiğimiz emeğin karşılığını aldık. Tüm Altınovalıların gözlerinden öpüyorum, hepinizin katkısı var, Bu belediye Bize oy versin vermesin, Herkes’e kapısı açık olacak, Hakkınızı helal edin, Hepinize çok çok teşekkür edeiyorum. Allah bizi mahcup etmesin, Buradan hizmetlerimizi buradan göreceksiniz.” İfadelerini kullandı.

Kutlamalara katılan Altınovalılar, Belediyenin önünü doldurdular ve Fazlaca’yı coşkuyla karşılayarak desteklerini gösterdiler.

Çınarcık’ta Tekrar Avni Kurt Başkan

Çınarcık’ta 2019 seçimlerinde koltuğunu Numan Soyer’e kaptıran Avni Kurt, resmi olmayan sonuçlara göre tekrar koltuğunu geri kazandı.

2019 seçimlerinde az bir farkla koltuğunu Numan Soyer’e kaybeden Avni Kurt, 2024 yerel seçim startında resmi olmayan rakamlara göre 2. dönem Belediye Başkanlığını kazandı. Çoğunluk olarak Kırmızıya bürünen Yalova Haritasında Çınarcık Belediye Başkanlığı da dahil oldu. Çınarcık’ta kıyasıya rekabetin kızıştığı, sosyal medyadan birbirlerine laf atan adayların, Seçim sandığının galibi Avni Kurt oldu.

Avni Kurt Yaptığı kutlama konuşmasında; “2014 bir dönem Belediye Başkanlığı yaptım, ikinci dönemde 16 oy farkla şahibeli bir şekilde seçimi sandıkta benden aldılar. İlahi adalet tecelli etti ve Allah hakkım olanı bana tekrar nasip etti. Çınarcık kazanmıştır. Bu dakikadan itibaren, partinin rozetini çıkarttım, artık Çınarcık’ın rozetini takıyorum. Herkesin Belediye Başkanıyım. Bütün herkese eşitim, sonuçta ben Çınarcık’ın belediye başkanıyım. Yeni bir tarih yazıyoruz, yarın 1 Nisan. Bahar çok güzel başladı. Yarın hava güneşli, Çınarcık’ın bulutları artık mavi ve güneşle birlikte yaşayacak. Çınarcık hak ettiği yere gelecek. Marmara’nın İncisi tabelasının önündeyiz, ama gülen yüz Çınarcıktık biz. Burada yaşayan herkesin yüzünün gülmesini istiyoruz. Önümüzde çok uzun bir yol var, beş yıl gibi bir sürede çok hizmet vereceğiz. Hizmet kalitemizde vatandaşlarımız çok memnun olacak. Zaten yaptıklarımızı biliyorlar, bundan sonrasında yapacaklarımıza inandıkları için oy verdiler. Bütün vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Adil Yele: “Çiftlikköy halkının iradesi sandığa yansıdı”

Çiftlikköy’de Resmi olmaya sonuçlara göre CHP adayı Adil Yele Belediye Başkanı oldu.

CHP Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele yaptığı açıklamada;  “Bugün 31 Mart 2024 seçimlerinde son aldığımız neticelere göre seçimleri kazandık. Çiftlikköy halkının iradesi sandığa yansıdı. Çiftlikköy halkına sonsuz teşekkürler ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar ama ben her zaman adım gibi adil bir yönetim ortaya koyacağımı ifade ettim. Ben artık bana oy verenlerin değil, tüm Çiftlikköy’ün belediye başkanıyım. Artık ilçemizin daha iyi yerlere gelmesi için hep birlikte çalışacak ve ilçemizi hak ettiği güzel yalanlara el ele ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Adil Yele’nin vaat ettiği projeler, ilçenin sorunlarına çözüm getireceği inancıyla halk arasında geniş bir destek buldu. Halk, ilçenin geleceği hakkında olumlu beklentiler içinde, yeni dönemin getireceği değişim ve gelişmeleri sabırsızlıkla beklediklerini aktarıyor.

Termal’de H. Acar bir dönem daha başkan

Termal’de Resmi olmaya sonuçlara göre AK Parti’nin adayı mevcut Belediye Başkanı H. Sinan Acar seçimi açık ara önde tamamlayarak 5 yıl daha Termal Belediye Başkanı oldu.

Acar, seçim sonrasında ilçe halkına teşekkür etti. Seçimin bittiğini ve artık ilçeye kesinti yaşanmadan hizmetlerin sürmesi için çalışmaya devam etme vaktinin geldiğini söyledi ve sözlerine “Halkımız tercihini kullandı. Bu noktada beni destekleyen desteklemeyen tüm Termal halkına sandığa giderek iradelerinin tecellisi olan oyları kullandıkları için teşekkürü bir borç biliyorum. Bundan sonra seçim geride kaldı. Yarından itibaren Termal için kesinti olmadan hizmet üretmeye devam edeceğiz” devam etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.