YALOVA’NIN YENİ DÖNEMİ: BAŞKAN GÜLER’İN İLK AÇIKLAMASI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP’den Yalova Belediye Başkanlığını kazanan Mehmet Güler, 5 Nisan’da resmi olarak görevi devraldı. Göreve başlama gününde yaptığı ilk açıklamada, Yalova halkının desteğinin önemini ve yeni yönetim vizyonunu vurguladı.

Başkan Güler, “Seçimleri kazanmamızda yanlız olmadık. Bize güç veren Cumhuriyetçi, Demokrat, sağcısı, solcusu, Yalova halkıdır. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun tüm Yalova halkı daha iyi bir yönetim için bizi seçmiştir. Allah’ın izniyle Yalova’daki tüm olumsuzlukları kaldırmayı ve yeni bir vizyonla ayrımcılık yapmadan yönetmeyi Allah nasip etsin,” dedi. Belediyenin mali durumu hakkında da bilgi veren Başkan Güler, “An itibariyle elimizde iller bankasından gelen 38 Milyon ve kasada bulunan yaklaşık 2 milyon para ile 40 Milyon bütçemiz var. 71 milyon personelin birikmiş ikramiyesi ve mevcut maaşları olarak 57 milyon ile 14 milyonda bayram yardımı vardır,” ifadelerini kullandı ve belediyenin mali şeffaflığını vurguladı.

Başkan Güler, Yalova Belediyesi’nin borçlarını ve mali durumunu şeffaf bir şekilde ele alacaklarını ve projelerin zaman içinde gerçekleştirileceğini belirtti. “Yalova Halkı bize güvensin, hiç kimsenin yüzünü kara çıkartmayacağız. Çalışanlar içinde dedikodulara inanmayın, hepsi yalan. Benim ağzımdan çıkmayan hiçbir şey talimat değildir. Çalışmalar aynı şekilde devam edecek, daha verimli nasıl çalışırız ona bakacağız. Hepinizin emrindeyiz ve Yalova halkına hizmet etme aşkıyla bugün görevimizi, koltuğumuzu devralıyoruz,” diyerek halka hitap etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.