“KANSER HAFTASI”NDA YALOVA’DA FARKINDALIK YARATILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası kapsamında, kanserle mücadelede farkındalığı artırmak ve erken teşhisin önemini vurgulamak amacıyla bir stant açtı.

Hastanenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası dolayısıyla çalışanlarımız, hasta ve hasta yakınlarına kanserle mücadele yöntemleri, kanserde erken teşhis ve taramaların önemine dikkat çekmek, kanserle mücadele konusunda farkındalığın artmasını sağlamak amacıyla stant açılmıştır,” denildi. Hastane yönetimi tarafından da ziyaret edilen stantta, “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” mesajıyla, kanserle mücadelede erken teşhisin hayati önemi vurgulandı.

Bu etkinlik, Yalova halkının kanser konusunda bilinçlenmesine ve erken teşhisin yaşamsal önemini anlamasına katkıda bulunmuştur. Hastane yönetiminin ve çalışanlarının bu tür etkinliklerle toplum sağlığına verdikleri destek, gelecekte daha sağlıklı bir toplum yaratılmasına yardımcı olacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.