YAZ OKULU BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Hayrat Vakfı ve İkbal Eğitim Araştırma Kültür Derneği olarak Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Yalova Belediyesi işbirliği ile Saffet Çam ve Zübeyde Hanım Ortaokullarında düzenlenen Yaz Okulu’nun Kapanış programı gerçekleşti.

Programa Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Gençlik Merkezi Müdürü Cesur Deniz, Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mustafa Öztaş, ve veliler katılım sağladı.

Milli ve manevi gelişim dersleri yapıldı

Kur’an-ı Kerim-Elifbâ, Osmanlı Türkçesi, Siyer-i Nebî, Adab-ı Muaşeret İmân-Ahlâk ve Değerler Eğitimi dersleri verildi. Gönüllü eğitimciler tarafından çocukların manevi gelişimlerinin desteklendiği sunum ve dersler yapıldı.

SOSYAL VE SPORTİF GELİŞİM PROGRAMLARI YAPILDI

Hayrât Vakfı ve İkbal Derneği olarak yürüttüğümüz Yaz Okulu müddetince; “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Havuzunda yüzme, Spor Salonunda okçuluk, Amatör Saha’da bir dizi sportif etkinlikler antrenörler eşliğinde gerçekleşti. 

Her hafta at çiftliği, parkur, havuz; futbol, basketbol, masa tenisi, voleybol vb. gibi etkinliklerle,  piknik ve çeşitli yarışmalarla çocukların sosyal ve sportif gelişimlerine katkı sağlayan faaliyetlere yer verildi. Çocuklar tüm bu ders ve faaliyetler ile hem öğrendiler hem eğlendiler.” ifadelerini kullandı.

KAPANIŞ MERASİMİ

Beş hafta boyunca Saffet Çam ve Zübeyde Hanım Ortaokullarında devam eden kursun nihayetinde Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde kapanış programı yapıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Hayrat Vakfı Temsilcisi Abdülkadir Demir, kursa katılan öğrencileri, tebrik etti ve kurs boyunca emek sarf eden öğretmenlere ve çocuklarını kursa gönderen velilere teşekkür etti. Demir, konuşmasında Kur’an-ı Kerim hizmetinin ehemmiyeti üzerinde durdu.

Salonda büyük bir coşku ile karşılanan Yalova Valisi Muammer Erol, Yaz Okulu’nda eğitim gören anasınıfı öğrencilerine hediye takdim etti.

Ak Parti Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Ak Parti Milletvekili Meliha Akyol, Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, ÖZ, Gençlik ve Spor İl Müdür Salih Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe yoğunluklarından dolayı katılamayıp; selamlarını ve tebriklerini ilettiler.

ÇOCUKLARIN KAPANIŞ PROGRAMINDAKİ SUNUMLARI

Kapanış programı büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleşti. Programa katılan öğrencilerin gösterdikleri performans ve sergiledikleri yetenekler, herkesi etkiledi. Öğrenciler, özenle seçilmiş Kur’an-ı Kerim ayetlerini okurken duygusal anlar yaşandı. Her bir ayetin anlamını anlatan öğrenciler, dinleyicilere güzelliklerle dolu anlar yaşattı.

Programda aynı zamanda Hadis-i Şerif ezber yarışması düzenlendi. Öğrenciler, ezberledikleri hadisleri birer birer okudular ve her birinin hatırlama yetenekleri hayranlıkla izlendi. Ezber yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi ve hepsi birer birer tebrik edildi.

Değerler eğitimi, programın önemli bir parçasıydı. Öğrencilere toplumda saygı, dürüstlük, yardımseverlik gibi değerlerin önemi anlatıldı. Öğrenciler, bu değerler üzerine soru-cevap sunumları yaparak bilgilerini pekiştirdiler. Her bir soruya verilen doğru cevaplar, öğrencilerin değerlere olan bağlılığını gösterdi.

Programın en keyifli anlarından biri ise ilahi dinletileriydi. Öğrenciler, seçtikleri güzel ilahilere eşlik ederek dinleyicileri büyüledi. Her bir ilahi, programa katılan herkesin ruhuna dokundu ve duygusal anlar yaşattı.

Program sonunda, yaz okuluna katılan 250 öğrenciye sertifikaları ve özel hediyeleri takdim edildi. Öğrenciler, başarılarını gururla paylaşırken hatıra fotoğrafları çekildi. Program, öğrencilerin yaz okulu sürecini güzel bir şekilde tamamlamasını sağlamış ve katılımcılar arasında unutulmaz anılar bırakmıştır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.