YTSO BAŞKANI TAHSİN BECAN YENİ HASTANEYİ GEZDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yeni Yalova Devlet Hastanesini gezerek değerlendirmelerde bulundu.

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan açıklamasında;“Yalova Devlet Hastanesi en son teknolojik tıbbi cihazlar ve donanımlı hekim ve sağlık personelleri ile sadece ilimize değil çevre il ve ilçelerde bulunan vatandaşlarımıza da hizmet edecek yeterlilikte ve donanımıyla tamamlanmıştır.

Mevcut devlet hastanemiz hızla büyüyen ve gelişen Yalova’da hizmet yeterliliği anlamında artık ihtiyaçları karşılama noktasında beklentilere karşılık verememekteydi. Bu doğrultuda Yalova Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Büyükgümüş ve Sayın Meliha Akyol’un önderliğinde başlatılan yeni Yalova Devlet Hastanesi yatırımı Sayın Cumhurbaşkanımızın da onayı ile başlamış ve tamamlanarak artık Yalova’ya hizmet edecek noktaya gelmiştir.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüşe ve Meliha Akyol hanımefendiye bu yatırımı ilimize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca yeni hastane ile birlikte Yalova Üniversitesinde açılan Tıp Fakültesi de buranın eğitim ve araştırma hastanesi olması anlamında da şehrimizin imkânlarını arttıracaktır. Yeni hastanemiz sadece hastalara hizmet vermekle yetinmeyip, doktor yetiştiren, ileri tıp araştırmalarının yapıldığı ve sadece Yalova’nın değil bölgenin en gelişmiş ve büyük hastanesi olacaktır.

Yalova’nın ekonomisi, nüfusu, sanayi yatırımları her geçen gün artmakta, Akkök grubuna ait Dow Aksa fabrikasının yeni yatırımlarının da inşaat süreci devam etmekte, bu yatırım Ülkemizin savunma sanayisine büyük katkılar sağlayacaktır, yine organize sanayi bölgeleri ve tersane bölgesinde de yeni yatırımlar devam etmekte fabrikaların temelleri hızla atılmaktadır. Bu yatırımlar şehrimizin ekonomik olarak gelişmesine katkı sağlaması yanında istihdam konusunda da gençlerimizin önünü açacaktır.

Bu yatırımlarla beraber tabiki ulaşımda önemli bir konu haline gelmiştir. Bu anlamda çevre yolu projesi de milletvekillerimizin desteği ile projelendirilip yatırım planlarına aldırılmıştır, en kısa sürede bu yolunda tamamlanması halinde şehir trafiğinde de rahatlama olacaktır.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehirle ilgili üyelerimizden gelen talepleri öncelikle milletvekillerimizle birlikte TOBB başkanımıza iletmeye devam ediyoruz. Çözüm noktasında şehrimizle birlikte gerek seçilmişler gerekse atanmışlar olarak fikir birlikteliği yaparak Yalova’nın gelişimine katkı sağlamaya devam ediyoruz, özellikle Milletvekillerimizle birlikte Sayın Valimize de şehrin gelişimine ve yeni yatırımlara vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.