YTSO’DA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVI YAPILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) ve TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde “Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavları” kapsamında “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Sınavı ve Bilgilendirme Toplantısı ” 7-8 Ekim 2019 tarihleri arasında Yalova TSO hizmet binasında gerçekleştirildi.

Konu ile İlgili açıklama yapan YTSO Başkan Yardımcısı Kenan Engin, Üyelerimizin kanunen alınması zorunlu hale gelen mesleki yeterlilik belgelerini başka bir ile gitmeden YTSO dan almaları için TOBB MEYBEM A.Ş. ile protokol imzaladık, bu protokol kapsamında daha önce Otomobil alım satımına yönelik olarak sınav ve belgelendirme hizmetini sağlamıştık, şimdide Emlak sektörüne yönelik düzenledik, üyelerimizin uyulması gereken kanun ve yönetmeliklere ulaşması ve bilgilendirilmelerinin yapılması için çalışmalar yapıyoruz, bundan sonra da bu kapsamda eğitim ve sınavları ilimizde açmaya devam edeceğiz dedi.

Alınması Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgeleri kapsamında yer alan Sorumlu Emlak Danışmanlığı ile ilgili olarak Zingat Akademi Müdürü Bora Gübgüb tarafından katılımcılara eğitim toplantısı düzenlendi.

Bora Gübgüb tarafından; Zingat.com tanıtımının ardından Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği, Türkiye’deki Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sistemi ve Yetki Belgesi’ne daire hususlar anlatıldı. Taşınmaz Ticaretiyle Yönetmeliği ile birlikte hayatımıza giren “Yetki Belgesi” ve “Mesleki Yeterlilik Belgesi” gibi kavramları aydınlatmanın yanı sıra belge zorunluluğunun emlak sitelerine yansımasının nasıl olacağına değinildi. İlk bölümün sonunda soru-cevap şeklinde katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Ardından “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı”na hazırlık eğitimine geçildi. Sınavın tüm birimlerini ayrıntılı biçimde incelenerek, bilinmesi ve yetkinlik sahibi olunması gereken konular detaylı olarak anlatıldı. Katılımcılarla gerekli dokümanlar paylaşıldı.

Eğitim Toplantısı’nın ardından; TOBB MEYBEM Değerlendiricisi tarafından Yazılı ve Uygulamalı olarak iki aşamada gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan Emlakçılar “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacaklar.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.