YUSUF ZİYA ŞENER YALOVA BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN A. ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Ak Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, Aday Adaylıklarıyla ilgili açıklamada; “Partimizde, Belediye Başkanı doğal aday olduğu için onlar başvurmuyorlar. Şu anda ilk merkez belediye için adaylığı Yusuf Ziya Şener yapıyor.

Umut Güçlü, “Bunu hakkında hepsini etsin. Kendi sunduğu sürede bizim partimizde çeşitli kademelerde görev yaptı. Elinden geleni de en iyisini yaptı. Bu süreçte bir önceki dönemde meclis üyemiz olarak merkez ilçe belediye meclis üyemiz olarak görevini yaptı. Orada da Allah razı olsun kendinden ve yaptığı hizmetlerden her zaman memnun kaldık. Allah çıktığı yolda kendini hayırlı nasipler önüne çıkarsın inşallah elimizden gelen bir şey varsa biz de kendisine destek olmak için elimizden geleni yapacağız.”

YALOVA GENELİNDE 29 ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU VAR

“Yalova geneliyle alakalı, Hem belediye başkanlıkları, Hem genel hem belediye meclisi üyeliği toplam 29 başvuru var. Belediye başkanlıkları için aday adaylığı, yarın itibariyle son bulacak. 26.nda bütün ilçelerde ve beldelerde temaül yoklamaları yapılacak. 26 pazar gününden sonra belediye meclis ve il genel meclis başvurularda ayın 3.ne kadar devam ediyor.

Büyük bir ihtimalle esas yoğunluk 26.nda sonra olacak. Çünkü herkes şeye bakıyor. Aday adayı kim başvurdu ona bakıyor, Belediye meclisi çıkar mı ona göre davranıyorlar, işte 26.ndan, 3.ne kadar herhalde esas hareket olacak.” ifadelerini kullandı.

YALOVA BELEDİYESİNİ DAHA İYİ YERLERE GETİRMEK İÇİN ADAYIM

Yusuf Ziya Şener başvuru açıklamasında: “Ben de siz soru sormadan bir şeyler söyleyeyim, 2020 yılında göreve Mustafa başkan’la beraber geldik, Biliyorsunuz, belediye borç batı altındaydı. Yüzlerce icra dosyası vardı. Bu dosyaları kapattık. Başvurumla beraber hepimizin çalışmasıyla ve Yalova’da gözle görülür bir şeyler yapılmaya başlandı. Benim başvuruma amacım da nedenim de, Ekip arkadaşlarımla beraber Mustafa başkanımızın başarılarının daha da ileriye götürmek, başarılara taşımak. Bu nedenden başvuru yaptım. Recep Tayyip Erdoğan kimi aday gösterirse sonuna kadar yanındayım, arkasındayım başkanına da daha önce de görüştük zaten konuştuk biliyorlar. Bana görev verilirse il başkanımız tarafından her zaman emirlerindeyim.” İfadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.