1 MAYIS MESAJLARI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

TÜM EMEKÇİLERİN 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN

 

başkan-vefa-salmanCHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Salman mesajında şöyle dedi:

 

“1906 yılında ülkemizde kutlanmaya başlanan ve o tarihten günümüze kadar acı olayların gölgesinde kalan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı adına yakışır şekilde daima bayram havasında kutlanmalıdır. 1 Mayıs, ülkemizin gelişmesinde ekonomimizin yapılanmasında büyük emeği bulunan işçi kardeşlerimizin hak arayışlarının simgesidir. İşçilerimiz, omuzlarındaki sorumluluğun bilinciyle ailelerine ekmek götürmek derdiyle kutsal bir görevi yerine getirmektedir. Biz bunun bilincindeyiz.”

 

1 Mayıs’ta Belediyede Kimse İşsiz Kalmayacak

 

“Gündem malum yaşanılan 30 Mart seçimleri ve yapılacak olan 1 Haziran seçimleri” diyerek mesajını sürdüren Başkan Salman, şöyle devam etti; “30 Mart öncesinde işini hakkıyla yerine getiren, bankamatik çalışanı dediğimiz kişilerin haricinde hiç kimsenin ekmeği ile oynamayacağımızı defalarca dile getirdik ve bu sözümüzü tuttuk. Şuan geçmişte yapmış oldukları uygulamaları bize mal etmeye çalışanlar, 1 Mayıs’ta maaş ödeyemeyeceğiz diye açıklama yapıp 230 kişiyi işsiz bırakmışlardır. 230 işçi bayramları olan günde işsiz kalmışlardır. Şimdi aynı senaryoyu geçmiş yönetim, Karanfil Evlerinde çalışan bayanlar üzerinden bize yapmaya çalışıyorlar. Bu çalışan arkadaşlarımızın sözleşmelerini 30 Mart tarihine kadar yapan zihniyet bizleri karalamak için işçi çıkarttığımızı dile getirerek bize iftira atmaya çalışmaktadır. Biz 30 Mart’ta sözleşmesi biten tüm personelimizin sözleşmesini önümüzü daha iyi görebilmek adına önce 1 ay uzattık. Şimdi ise yeniden sözleşmelerini uzatıyoruz. 1 Mayıs’ta tek bir kişi dahi belediyeden işinden çıkartılmayacak. Ben aynı hassasiyeti bu çalışan arkadaşlarımızdan da bekliyor ve sadece halkımıza hizmet etmelerini istiyorum. Bizim sözleşmeleri uzatmamıza rağmen bundan sonra yapılacak her hareket siyasidir. Halkımızın durumu objektif biçimde gözleyerek takdirini en iyi şekilde vereceğini biliyorum.”

 

Ödenmeyen İşçi Alacaklarının Tamamını Ödedik

 

İşçi alacaklarının tamamının ödendiğini belirterek sözlerini sürdüren Başkan Vefa Salman şunları dile getirdi; “Belediye çalışanları arasındaki hakkaniyetsizlikleri dile getirmiştik. Bunların düzeltilmesi için adımlar attık. 1 Haziran’dan sonra buna devam edeceğiz. Biz kimsenin arasına nifak sokmadık. Gerçek belediye personeli ile bankamatik çalışanlarını, yandaşları halkımızla paylaştık. İşçiyi tehdit edip biz kazanamazsak maaş alamazsınız diyenlere en iyi cevabı içerde bekleyen alacaklarını işçilerimize ödeyerek gösterdik. Yıllarca buraya emek vermiş alacağı toplu emekli ikramiyesini bekleyen eski işçilerimizin ödemesini yaptık. İşçimizi mağdur etmedik, etmeyeceğiz de.

 

Bu duygu ve düşüncelerle toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve hizmet sunan işçilerimizin emeklerinin karşılığını alabilmek, haklarını savunmak amacı ile kutladıkları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutluyor, tüm emekçilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”

 

“1 MAYIS’IN DOSTLUK VE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE GEÇMESİ DİLEĞİYLE”

 

ömer-aslan-320Yalova Belediye Başkanvekili Ömer Aslan, , 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm işçilerin bayramını kutladı.

 

Başkanvekili Aslan, mesajında şu cümlelere yer verdi; “İşçi hareketinin sosyal ve ekonomik kazanımlarını bayram olarak kutladığı bu anlamlı günün, ülkemizde de coşkuyla adına yakışır bir şekilde bayram havasında kutlanması en büyük temennimiz. Ülkemizde 2009 yılında Türkiye Büyük Millet Meclis’inde alınan kararla resmi tatil ilan edilmesi, toplumsal barışa hüviyet kazandırmak adına sevindirici bir gelişmedir. Emekçiler, tarlada, fabrikada, hastanede, bilgisayar başında, büroda, direksiyon başında ve daha birçok alanda hizmet üreterek daha güzel, yaşanabilir bir çevre yaratmak adına halkımıza hizmet etmektedir. Dün olduğu gibi bundan sonrada işçi, memur ve emekçi vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmaya, bu yolda gerekli bütün adımları atmaya devam edeceğiz.

 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nın anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında, huzur içerisinde geçeceğine inanarak, başta işçi, memur ve emekçiler olmak üzere bütün milletimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.