AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRÜ ARİF LAÇİN KONYA İLİNDE ZİYARETLERDE BULUNDU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce, iyi uygulama örneklerini yerinde incelemek ve görüşmeler yapmak amacıyla İl Müdürü Arif LAÇİN, Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ile Yaşlı Bakım Eğitim Uygulama ve Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Arif LAÇİN, AR-GE ve Proje biriminde görevli Sosyolog Yasir Furkan ÖZTÜRK ile birlikte başarılı sonuçlara ulaşan yaygınlaştırılması önerilen iyi uygulama örnekleri ve projelerini yerinde incelemek ve görüşmelerde bulunmak üzere Konya iline ziyaret gerçekleştirdi.

Söz konusu kapsamda Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Otizm spektrum bozukluğu olan bireylerin sosyal hayata entegre olmuş, yaşamsal ihtiyaçlarını bağımsız karşılayabilen, üretken, umutlu ve yaratıcı bireyler olmaları amacıyla geliştirdiği model ve çalışmalarla ulusal ve uluslararası alanda kabul gören yenilikçi, etkin, öncü ve referans bir kurum olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ve Alzheimer hastalığı bulunan bireylerin kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak, zihinsel rehabilitasyon çalışmaları ile onları yaşama bağlamak, yaşam kalitelerini arttırarak hastalığın evre atlamasını geciktirmek ve Alzheimer hastalarına bakım veren bireylere ve yakınlarına bir nebze olsun nefes aldırmak amacıyla hizmetler sunan Yaşlı Bakım Eğitim Uygulama ve Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi ziyaret edilmiş olup incelemelerde ve istişarelerde bulunulmuştur.

İlgili ziyarette ilimizde uygulama aşamasında olan projelere ve uygulanması planlanan projelere ilişkin fikir alışverişinde bulunulmuştur. Nazik misafirperverliklerinden dolayı Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın İbrahim AKYÜZ’e teşekkürlerimizi sunarız.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.