AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AKYOL’DAN 28 ŞUBAT AÇIKLAMASI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha AKYOL’un 28 Şubat Darbe süreci ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.


Meliha Akyon açıklamasında; “Türk siyasi tarihinde “postmodern darbe” olarak adlandırılan 28 Şubat darbe süreci yaraları sarılmaya çalışılan fakat zihinlerden hiç silinmeyecek psikolojik olarak yıpratıcı bir dönemdir. Türkiye’nin içine çekilmek istendiği girdabı o dönemin mağdurları genç kızlarımız, memurlarımız ve birebir yaşayan Milletimizin ta kendisidir. İşte bu yüzden 28 Şubat bu ülkede söylendiği her cümlede bir anlam ifade eder. Ülkeye vesayet odaklarının, darbeci zihniyetin hakim olmaya çalışıp, demokratik düzeni yıkarak vesayet odaklarının hakim olduğu bir darbe akla gelir.
Her şeyi tamamen eski haline döndürebilmek tam manasıyla mümkün değil fakat hükümetimiz bu konuda her daim 28 Şubat’ın acı izlerini taşıyan mağdurların yanında olmuş, olmaya da devam etmektedir. Bu minvalde en önemli hak, seçme ve seçilme hakkında yaşanmıştır. Ülkemizde kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği tarihin 1935 olduğu bilinmekte, söylenmektedir. Ancak 1938’den 2015 yılına kadar hiçbir başörtülü kadına seçilme hakkı verilmemiştir. Bu hakkımızı dile getirmekten bizler her zaman büyük mutluluk ve onur duymaktayız. 


Türk siyasi tarihini manipüle ederek ülkemizin yıllarını çalan, demokrasiye zincir vurup vatanımızın gelişimi ve kalkınmasını baltalayan 28 Şubat’ı 25. yılında gür bir sesle bir kez daha kınıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da, millet iradesini her şeyin üzerinde tutacak, demokrasimize yapılan her türlü müdahaleye gereken cevabı yine aziz ve necip milletimizle birlikte vereceğiz.” İfadelerinde bulundu.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.