ALTINOVA İTFAİYESİ’NDE EĞİTİMSİZ GÜN YOK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, belediye bünyesindeki tüm birimlerde hizmet içi eğitimlerin belirlenen planlar çerçevesinde uygulandığını söyledi.

Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği, olası afetlerde, yangında, kazalarda ve tüm itfaiye olaylarına müdahaleye yönelik hizmet içi eğitim programlarını aralıksız devam ediyor.

Öncelik can güvenliği

Altınova İtfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu, eğitimlerde öncelikli olarak can güvenliğinin sağlanması konusuna önem verdiklerini ifade etti. Eğitimlerde, iş güvenliği, yüksekte çalışma, kapalı alanlarda kurtarma, müdahale, söndürme teknikleri personele hayati bilgilerin verildiğini ifade eden Çavuşoğlu, “Mesleğimizde, eğitim ve disiplinin olmadığı yerde kan ve gözyaşı vardır. Bizim amacımız hayat kurtarmak. İtfaiye olaylarında müdahalede hayat kurtarırken personelimize ilk önce kendi can güvenliği konusunda iş güvenliği, yüksekte çalışma, operatörlük eğitimi olay yeri güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler verilmektedir” diye konuştu.

Uygulamalı eğitim

Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği’nin eğitim programında personelimize tüm itfaiye olaylarına müdahale, uygulamaları, iş sağlığı yüksekte çalışma güvenliği, itfaiye olaylarına müdahale güvenlik tedbirleri konularında bilgiler veriliyor. Eğitimler, personele uygulamalı olarak anlatılıyor.

Bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatı

Belediye bünyesindeki tüm birimlere ilgili konularda eğitimlerin verildiğini ve bu eğitimlerin belli aralıklarda devam edeceğini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bölgenin en modern itfaiye binasını inşa ettik. Yeteri sayıda personelimizi oluşturduk. Personelimizi ülkemizin alanında en iyi kurumlarında eğittik, eğitmeye devam ediyoruz. Günlük hizmet içi eğitimler de teori ve uygulamalı olarak devam ediyor. Öte yandan itfaiye teşkilatımızda eksik araç ve gerecimiz de bulunmamaktadır. Bölgemizin en güçlü itfaiye teşkilatına sahibiz” ifadelerini kullandı.

Eğitimler düzenli şekilde sürüyor

Altınova Belediyesi İtfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, “Özel eğitimlerin dışında itfaiye personelimize günlük hizmet içi itfaiyeci eğitimlerini teori ve uygulamalı olarak devam ediyoruz. Öte yandan, kurumlarca yapılan teori, uygulamalı online eğitimlere de katılım sağlamaları konusunda özen gösteriyoruz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.