BAŞKAN BECAN, TÜRKİYE’NİN YERLİ VE MİLLİ ELEKTRİKLİ OTOMOBİLİ TOGG’UN AÇILIŞINA KATILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, TOGG’un seri üretiminin gerçekleştirileceği Gemlik Kampüsü’nün açılışına katılarak, Türkiye’nin yerli ve milli elektrikli otomobili TOGG’un Gemlik Kampüsü’nde banttan indirilmesi töreninde tarihe şahitlik etti.

Seri üretim bandından çıkan ilk TOGG ile 60 yıllık hayalin vücut bulduğunu belirten Başkan Becan, “TOGG ülkemizin yüz akı bir atılımın adıdır. TOGG, hepimiz için bir gururdur. İstihdam ve ihracatımıza da büyük katkı verecek olan TOGG, ülkemizin ulaştığı gelişmişlik düzeyinin bir göstergesidir ifadelerini kullandı.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, Cumhuriyetimizin 99’uncu kuruluş yıl dönümünde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen TOGG’un banttan indirilmesi törenine TOBB çatısı altında 365 oda ve borsa başkanları olarak bizlerde bu tarihi güne şahitlik etmek amacıyla katılım sağladık. Ülkemizin ulaştığı gelişmişlik seviyesini yakından görmek bizler için gurur kaynağı oldu. Cumhuriyeti böyle bir gurur projesiyle kutlamak hepimiz için ayrı keyifti. Devrim otomobilleriyle başlayan ve yarım kalan hikâyeyi bugün burada Çatı Kuruluşumuz TOBB’un da paydaşı olduğu TOGG ile hayata geçiriyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Vatanımıza ve büyük Türk Milletine hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.