BAŞKAN TUTUK’TAN REGAİB KANDİLİ MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi Başkanı Mustafa Tutuk, Regaib Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

 “Kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı en özel günlerdendir.” diyerek sözlerine başlayan Başkan Tutuk, mesajına şöyle devam etti;  

“Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının ön plana çıktığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı üç aylara girmiş bulunuyoruz. Manevi dünyamızın bereket iklimine açılan kapısı olan Regaib Kandil’inin toplumsal hayatımızda müstesna bir yeri vardır.

Kandil günleri, bizlere hayatımızı yeniden gözden geçirme ve manevi iklimden faydalanmak için önemli fırsatlar sunmaktadır. Regaip Kandili ise bu mübarek zaman diliminin ilk gecesinde gerçekleşen bir kandil olarak, dualarımızın kabul olması ve kalplerimizin nur ile dolarak Rabbimize yaklaşmamız için bir fırsattır.

Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edildiği bu müstesna geceyi bir kez daha eda etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu vesileyle bütün İslam aleminin Regaip Kandil’ini kutluyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.