YALOVA BASIN BİRLİĞİ YENİ YERİNDE

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’da faaliyet yürüten ulusal ve yerel basın mensuplarının üye olduğu Yalova Basın Birliği (YBB), dernek açılışını 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yaptı.

Yalova’da ulusal ve yerelde görev yapan basın mensuplarının üye olduğu YBB, Yalova Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yaptıkları eğitim protokolü kapsamında kurulan dernek merkezini törenle açtı.

TUTUK “YBB KENTİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR STK”

Açılışta konuşan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, derneğin açılışına katılan üyelerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. 45’in üzerinde üyesi olan birliğin kent için önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Tutuk, “Hayırlı uğurlu olsun. Belediyemiz, basın birliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bir proje yürüttük. Bu projenin de amacına uygun bir şekilde başarıya ulaşmasını temenni ediyorum. Bütün gazeteci kardeşlerimizin gününü kutluyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Burada aynı zamanda öğrencilerimiz de eğitim görecek.” diye konuştu.

BECAN “SİYASET, TİCARET ALANLARININ TANITIMI İÇİN GAZETECİLERE İHTİYAÇ VAR”

Gazetecilerin gününü kutlayan CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan ise, siyaset, ticaret veya herhangi bir alanın işini tanıtması için gazetecilere ihtiyacı olduğuna dikkate çekerek, “Bu oluşuma gazeteci arkadaşlarımızın ve hepimizin ihtiyacı vardı. Onun için kaleminize, yüreğinize, emeklerinize sağlık. Tekrar tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

GÜÇLÜ “GÖREVLERİNİ FEDAKARCA YAPILDIĞINA ŞAHİT OLDUM”

AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü de, uzun süredir siyasetin içerisinde olduğu için gazetecilerin görevlerini fedakarca yaptığına şahit olduğunu söyledi.

Güçlü, “Şimdi daha çok çalışacağınız bir süreç geldi. Üç ay gibi bir süre yerel seçimimiz var. Allah sizlerle beraber bizlere de hayırlı olmasını nasip etsin. Hepinizin gününü kutluyorum ve yerinizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Cem beye de bu güzel oluşumda beraberliği sağladığı ve burayı kazandırdığı için sizler adına da teşekkür ediyorum.” dedi.

YBB BAŞKANI OKUR “KENTTEKİ GAZETECİLERİ BİZ TEMSİL EDİYORUZ”

Kentte gazetecilerin temsil edildiği tek sivil toplum kuruluşu olduklarını belirterek, bundan gurur duyduklarına vurgu yapan YBB Başkanı Cem Mete Okur da, şöyle konuştu: “Üyelerimizin tamamı sahada, bu işe emek veren arkadaşlardan oluşuyor. Hepsinin katılımı basın birliği çatısı altında olması bizim için çok kıymetliydi. Bizim bu aşamaya gelmemize katkısı olan birçok kurum ve kuruluş vardı. Yalova Valiliğine, Yalova Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk’a özellikle teşekkür etmek istiyorum. Çünkü katkıları çok fazla. Altınova Belediye Başkanımız Metin Oral, Termal Belediye Başkanı Sinan Acar, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yalova Güzel Sanatlar Lisesi yönetim ve öğrencilerine çok teşekkür ediyoruz.”

İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün duasının ardından protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesiyle devam eden program, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisi ve dernekte yürütülecek faaliyetlerin anlatılmasıyla son buldu. Programa, kurum müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi partilerin il yöneticileri, belediye başkanları, basın mensupları ve öğrenciler katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.