BORÇSUZ ve KASASI DOLU BİR BELEDİYE BIRAKTIK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

 

Çiftlikköy eski Belediye Başkanı Metin Dağ, yaptığı açıklamada devrettiği Belediyeyi değerlendirdi. Metin Dağ açıklamasında; 15 yıl boyunca gururla ve onurla Çiftlikköy Belediye Başkanlığı görevini yürüttüm. Bu süreç esnasında her zaman halkımızın menfaatini göz önünde tutarak, belediyenin gelirini kendi cebimdeki paradan bile kıymetli görerek, kimseye ayrıcalık yapmadan çalışmalarımı sürdürdüm. Halkımız da 1999, 2004 ve 2009 seçimlerinde bu çalışmalarımıza güvenoyu verdi.

Bu süreç esnasında Çiftlikköy halkı ve geleceği için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Kapalı pazaryeri, spor tesisleri, kültür merkezi, Bayraktepe, arıtma tesisi, katı atık depolama alanı, doğalgaz gibi pek çok önemli yatırımın altına imzamızı attık. Bir dönem halkımıza yasak olan sahil şeridini vatandaşımızla buluşturduk. İlk başladığımızda 10 bin kişiye hizmet veren bir belediye iken bugün 25 bin kişiye hizmet veren bir belediye haline geldik.

Halkımızın iradesine her zaman saygı duyduk. 30 Mart günü yapılan yerel seçimlerde de halkımız görüşünü açıkça ortaya koydu. Dürüstçe, taşıma seçmen gibi yollara girmeden bir kampanya süreci yaşadık. Yapılan seçim sonrasında halkımız bana değil başka bir siyasi partinin adayı olan arkadaşıma emaneti teslim etti. Bugün Çiftlikköy Belediyesi’nin yönetimini alnımız ak, başımız dik bir şekilde arkadaşımıza bırakıyoruz.

Birçok belediyenin aksine gayrımenkulünü arttırmış, kasasında 4 milyondan fazla nakit parası bulunan, hiçbir kamu kurumuna, müteahhidine borcu olmayan, esnafta ve bankalar nezdinde kredisi bulunan bir belediye teslim ediyoruz. Görevi devraldığımızda 84 dönüm olan belediyenin gayrımenkullerini 150 dönüme çıkartmış, bu süreç içerisinde hiçbir yer satmamış bir belediyeyi bırakıyoruz.

Mutlaka eksiklerimiz, hatalarımız olmuştur. Hizmette yetersiz kaldığımız noktalar bulunabilir. Ancak hiçbir zaman kamu menfaatini kişisel menfaatlerimizden üstün görmeden hizmet sunmaya çalıştık. Şundan eminiz ki Çiftlikköy halkının haklarını hiç kimseye yedirmedik.

Kazanan arkadaşımı tebrik ediyor ve görevinde başarılar diliyorum. Siyaset uzun soluklu bir yarıştır. Bu yarışın içinde kazanmak ve kaybetmek vardır. Seçim öncesinde “Hayırlısı neyse o olsun. Eğer hayırlı değilse Allah bu görevi bize nasip etmesin” demiştim. Demek ki hakkımızda hayırlısı olan buymuş.

İnanıyor ve umut ediyorum ki görevi devralan arkadaşımız Çiftlikköy halkının menfaatlerini göz önüne alarak çalışacak ve güzel şeyler yapacaktır. Bizler çalışmalarının yakın takipçisi olacağız. Çiftlikköy menfaatine olan her şeyde kendisine bir hemşehrisi olarak destek olmaya çalışacağız. Bize yakışan da budur.

Çünkü bizimkisi bir Çiftlikköy sevdasıdır, Çiftlikköy’e hizmetkarlıktır. Bundan sonra Çiftlikköy’e hizmetimiz belediye başkanı olarak değil sade bir vatandaş olarak devam edecektir.

15 yıllık süre içinde çalıştığım ve her zaman başarılarımızda emeği olduğunu dile getirdiğim tüm personelime, mesai arkadaşlarıma;

Beni bu süre içinde destekleriyle yalnız bırakmayan tüm Çiftlikköy halkına;

Geçirdiğimiz son 30 Mart seçiminde bana oy veren ve vermeyen tüm hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.

Ben eğer üzerlerinde bir hakkım varsa herkese hakkımı helal ediyorum.

15 yıllık süre esnasında istemeden de olsa kırdığım, üzdüğüm herkesten; beraber çalıştığım mesai arkadaşlarımdan da haklarını helal etmesini istiyorum.

Bizim Çiftlikköy sevdamız bitmeyecek…

Kazanan Çiftlikköyümüz olsun… dedi.

 

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.