CHP YALOVA MİLLETVEKİLİ ÖZCAN ÖZEL’İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Cumhuriyetimizin 97. Yılını O’nu ilelebet yaşatma kararlılığımızla kutluyoruz.

19 Mayıs 1919’da başlayan Milli Mücadelenin sonucudur Cumhuriyet. Savaşlardan yorgun düşmüş, Başkenti işgal edilmiş, toprakları bölüşülmüş Türk Milletinin bağımsız yaşama iradesinin, direnişinin ve dirilişinin sonucudur Cumhuriyet.

Cumhuriyet tarih boyunca esaret nedir bilmeyen bir milletin küllerinden yeniden doğuşu, yeniden ayağa kalkışıdır.

Bugün geldiğimiz noktada sahip olduğumuz ne varsa Milli Mücadeleye ve Milli Mücadele sonrasında kurduğumuz Cumhuriyete borçlu olduğumuzu hiçbir zaman unutmamalıyız.

Kimsesizlerin Kimsesi olarak kurulan Cumhuriyetimiz 100. Yılına giderken “yoklukta sabredin” diyen, evimize ekmek götüremiyoruz diyen yurttaşımıza keyif çayı öneren bir Cumhurbaşkanı tarafından yönetilmektedir.

3 yıl önce referandumda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçip, Cumhurbaşkanı’nın partili yapınca zenginleşeceğiz masalları anlatılmış, ekonominin uçacağı müjdelenmişti.

O gün bu müjdeyi verenler bugün yoklukta sabredin öğüdü vermektedir.

Türkiye bu zor günleri aşacak, sıkıntılarını geride bırakacak, zengin bir ülke ve fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz eseri Cumhuriyetini ilelebet yaşatacaktır.

“Ya istiklal Ya Ölüm” diyerek bizi Milletimizi esaretten Memleketimizi işgalden kurtararak Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Milli Mücadele kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Yaşasın Cumhuriyet!

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.