DAHA TEMİZ MAVİ VATAN FARKINDALIK PROGRAMI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından denizlerin terkedilmiş av araçlarından temizlenmesi ve daha temiz Mavi Vatan konulu farkındalık programı düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında Düzenlenen programa Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, İl Müdürü Suat Parıldar, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı..

Programda geçtiğimiz hafta İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri ile Deniz Polisi ve Armutlu Meslek Yüksekokulu işbirliğinde deniz altından çıkarılan hayalet ağlar ve çöpler sergilenerek deniz kirliliğine dikkat çekildi.

“Temiz Bir Dünya Birlikte Mümkün” sloganıyla Daha Temiz Mavi Vatan mesajı verilen programda deniz altındaki canlılar ve çöplerin olduğu fotoğraflar da sergilendi.

Programda ayrıca İl Müdürlüğü Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü tarafından kurulan standda Su Verimliliği ile ilgili ziyaretçilere bilgiler aktarıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.