ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERLE BAYRAM TATİLİNDE TÜRKİYE’DE ŞARJ REKORU KIRILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

6-14 Nisan tarihlerindeki 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde Türkiye’de elektrikli araç şarj rekoru kırıldığı açıklandı.

Türkiye’de elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasıyla birlikte şarj istasyonları da hızla artıyor. 9 günlük bayram tatilinde vatandaşlar, elektrikli otomobilleriyle seyahat ederek bu süreçte Türkiye’de bir şarj rekoru kırdılar.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın açıklamalarına göre, 9 günlük tatil boyunca 17 bin 651 şarj soketinde 120 bin şarj işlemi gerçekleştirildi ve toplamda 115 bin saat şarj hizmeti sunuldu. Elektrikli şarj istasyonu işletmecileri de bayramda çeşitli indirim kampanyaları düzenledi. Örneğin, TOGG ve EVBEE iş birliğiyle bir istasyonda 18 kW hızında ücretsiz şarj hizmeti sunuldu. Otopriz’in ülke genelindeki 84 istasyonunda da ücretsiz şarj hizmeti verildi. Togg’un şarj istasyonu şirketi Trugo ise %50 indirimli şarj hizmeti sağladı. Elektrikli otomobillerle sürdürülebilir ve çevre dostu bir ulaşım seçeneği tercih eden vatandaşlar, bu rekorla bir kez daha elektrikli araçların geleceğe yönelik önemini vurguladılar. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.