GAZZE’DE ANNELER GÜNÜ: ACI VE DİRENİŞİN GÖZLERİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Gazze’de annelik, savaşın gölgesinde, hayatta kalma mücadelesi veren kadınların hikayesi.

Anneler Günü’nde, Gazze’deki annelerin yaşadığı zorluklar ve acılar, AK Parti Yalova Kadın Kolları İl Başkanı Selihan Dicle Şimşek tarafından yapılan basın açıklamasıyla gündeme taşındı.

Açıklamada, Filistin Sağlık Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler’in raporlarına dayanarak, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının yarattığı insanlık dramına dikkat çekildi. Binlerce insanın hayatını kaybettiği, on binlercesinin yaralandığı ve özellikle kadınların ve annelerin yaşadığı acılar vurgulandı.

Gazze’deki annelerin, çocuklarına verecek bir lokma ekmek beklerken, dünya anneler gününü kutlamanın tatlı telaşını yaşıyor. Ancak Gazze’de annelik, çocuklarının defterlerine değil, kollarına isim yazmak; hayatta kalmak için mücadele etmek; ve her gün ölümle yüz yüze doğum yapmak anlamına geliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uluslararası platformlarda dile getirdiği gibi, savaşın da ahlaki ve hukuki sınırları vardır ve sivillerin hedef alınması asla kabul edilemez. Hamas’ın ateşkes masasına oturması, barış için bir umut ışığı olabilir, ancak Gazze ve Refah’ta devam eden saldırılar, İsrail’in niyetini gözler önüne seriyor.

AK Parti Yalova Kadın Kolları ve Türkiye genelindeki kadınlar, Gazze’deki anneler için seslerini yükseltiyor ve İsrail’e ateşkes çağrısında bulunuyor. Gazze’deki annelerin direnişi, yaşanan zulme rağmen devam ediyor ve bu direniş, anneler bitmeden bitmeyecek.

Bu basın açıklaması, Gazze’deki annelerin yaşadığı zorluklara ve direnişine dikkat çekmek ve uluslararası toplumu harekete geçirmek amacıyla yapıldı. İnsanlık adına, Gazze’deki anneler için adalet ve barış çağrısı yankılanıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.