HASAN TOPÇULAR’ın 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Saygıdeğer Yalova halkı ! Kıymetli Gençlerimiz !

 

”Ben gerektiği zaman, en büyük hediyem olmak üzere Türk milletine canımı vereceğim.” diyerek, Türk milleti için canını ortaya koymaktan hiç çekinmeyen, her türlü zorluğa katlanan; milletimizin kötü talihini yenmesini sağlayarak dünya tarihinde benzeri görülmemiş izler bırakan; çok yönlü, üstün kişilikli, dealist, ileriyi gören liderimiz Gazi Mustafa Kemâl Paşa’mız Türk milletinin kurtuluşunu evvel Allah sonra Anadolu’da görerek 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı… Sonrasında ise Havza, Amasya, Erzurum, Sivas, Ankara başta olmak üzere adım adım Anadolu’yu dolaşarak Türk milletiyle bütünleşti… Vatanımızın bölünmez bir bütün olduğunu bütün dünyaya ilan etti.

 

“Yurt toprağı! Sana her şey fedâ olsun. Kutlu olan sensin. Senin için fedâîyiz.” dedi…

“Vatanın her karış toprağı vatandaş kanıyla sulanmadıkça terk olunamaz.” dedi…

“Ya istiklâl, ya ölüm !” dedi…

 

Dediklerini yaptı; ezelî ve ebedî düşmanlarımızı yurdumuzdan kovdu…

 

Türk milletinin her kesimini kucaklayan bir halk adamıydı…”Millete efendilik yoktur, hizmet etmek vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.” dedi ve bütün ömrü boyunca Türk milletine hizmet etti, bunu şerefli bir görev saydı…

 

Gazi Mustafa Kemal Paşa’mız, Türk milletine, çocuklarımıza, gençlerimize güvendi, inandı…

 

Köylümüze, askerimize, polisimize, öğretmenlerimize, işçilerimize, esnâfımıza, sanatçılarımıza, sporcularımıza, kadınlarımıza, çocuklarımıza ve gençlerimize… Kısacası toplumumuzun bütün kesimlerine değer verdi, destek oldu. Çünkü O, bir Hakk adamıydı, halk adamıydı… Halkı için uğraştı, halktan birisi gibi davrandı ve yaşadı… Diyordu ki: ”Benim için en büyük makam ve ödül, Türk milletinin bir ferdi olarak yaşamaktır.”

 

Atatürk demek; vatan demektir, bayrak demektir, ezân demektir, istiklâl demektir, özgürlük demektir, aydınlık demektir, çağdaşlık demektir. Atatürk demek; doğulusuyla batılısıyla, kuzeylisiyle güneylisiyle Türk milleti demektir… Gazi Mustafa Kemâl Paşa’mız, silah arkadaşları, şehitlerimiz, gazilerimiz ile birlikte bizim için kurduğu, bizim de yükseltmek zorunda olduğumuz pırıl pırıl Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ve ilkelerini Türk gençlerine emânet etti… “Ya istiklâl, ya ölüm !” dedi ve O, hiç ölmedi… Ölmeyecek de… Türk milletinin düşüncelerinde, gönlünde sonsuza kadar yaşayacaktır…

 

İktidardaki kokuşmuş AKP zihniyeti, Cumhuriyetimizin halkımız için sağladıklarını görmezlikten geliyor. Ülkemizi yönettiklerini zannedenler, şehitlerimizin, gazilerimizin; Millî Mücâdelemizi, İstikâl Savaşımızı çapulcularla müzâkere ederek değil, kanlarını su gibi akıtarak, canları pahasına yaptıkları savaşlarla kazandıkları ve Türk vatanını böyle kurtardıkları gerçeğini; 19 MAYIS’ı, 23 NİSAN’ı, 30 AĞUSTOS’u, 29 EKİM’i… kendileri unuttukları gibi, Türk milletine de unutturmaya çalışıyorlar…

 

Bizler; kokuşmuş AKP zihniyetinin, beceriksiz hükümetin işine gelmese de, dinî bayramlarımızı da, anamızın ak sütü gibi helâl olan millî bayramlarımızı da hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız, her zaman hatırlayacağız ve hatırlatacağız.

 

Vatan toprağımızın her karışının şehitlerimizin kanlarıyla sulandığını unutmayalım !

 

Toprağımızı, bağımızı, bahçemizi, tarlamızı parsel parsel elimizden alarak bizleri, cennet vatanımızdan sürüp çıkarmaya çalışan ahlâksızların tuzaklarına düşmeyelim.

 

Türk milletinin asil evlatları, sevgili gençlerimiz,

 

Mevcut şartlarda, özellikle sizlere büyük görevler düşmektedir. Çünkü Atatürk, gençliğe hitabesinde, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, sonsuza kadar koruma ve savunma görevini Türk gençliğine birinci vazife olarak vermiş ve cumhuriyete karşı yönelebilecek çok yönlü, iç ve dış tehlikeleri dile getirmiş, iç ve dış düşmanlara karşı da uyanık olunması gerektiğini belirtmiştir. Türk gençliğinin görevi, şartlar ne olursa olsun, her zaman cumhuriyeti korumak ve kollamaktır. Türk milletini sonsuza kadar mutlu ve huzurlu yaşatmak için bu şarttır. Bu görevlerinin bilincinde olan gençlerimizi gönülden kutluyoruz.

 

Saygıdeğer Yalova halkı ! Kıymetli Gençlerimiz !

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı şanla, şerefle kutlayalım !

 

YA İSTİKLÂL, YA ÖLÜM ! haykırışı ile dünyâya meydan okuyup vatanımızı kurtararak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’mizi kuran Büyük Önderimiz Atatürk’ü, silâh arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yolundan ayrılmayacağımızı bir kez daha vurgulayarak, yüce anısı önünde saygıyla eğiliyor ve diyoruz ki:

 

Türk milletinin şerefli evlatları olarak, şehitlerimize, gazilerimize, vatanımıza, bayrağımıza, ezânımıza, Cumhuriyetimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkacağız… Millî bayramlarımızı, dinî bayramlarımızı ve asil Türk milletini sonsuza kadar yaşatacağız.

 

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE…

 

HASAN TOPÇULAR

Milliyetçi Hareket Partisi Yalova İl Başkanı

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.