“HİÇ EKSİLMEYEN SEVGİMİZLE VE RAHMETLE ANIYORUZ”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85’nci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Tutuk, Atatürk’ün fikirleriyle, ilkeleriyle ve yaşam biçimiyle hayatımızın her alanında örnek alınacak ve saygı duyulacak bir değer olduğunu bildirdi. 

Başkan Tutuk, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’ de ebediyete intikal edişi şüphesiz ki Türk milletini derin bir üzüntüye boğmuştur. O’nun ani ve apansız ayrılışı herkesi derinden etkilerken, dünya üzerinde de geniş bir yankı uyandırmıştır.  Mustafa Kemal Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanında aynı zamanda büyük bir komutandır. Türk Kurtuluş savaşına yön vererek, milleti ile birlikte “ya istiklal ya ölüm” parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur” diyerek Türk milli bilincin oluşmasında etkisini dile getirmiştir.

Başkan Tutuk, Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerini aktarırken; “Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” kurduğu cumhuriyete sahip olunmasını ve çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir.”

Başkan Tutuk, 10 Kasım ile ilgili son cümlelerinde ise, “İşte, 10 Kasım’lar bu yüzden milletçe tuttuğumuz yasa rağmen; Atatürk’ün fikirlerinin daha iyi anlaşılarak tatbik edileceği günler olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Atamızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her yönü ile sahip çıkacağımıza söz vererek aramızdan ayrılışının 85. yılında ulusumuzun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü rahmet ve minnetle anıyor, yüksek hatırası önünde saygıyla eğiliyor ve şükranlarımı sunuyorum” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.