YALOVA TOBB MTAL’DEN SANAT DOLU GECE

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yılsonu etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği resim sergisi ve konser etkinliğiyle sanatseverlerle buluştu.

Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yılsonu etkinlikleri kapsamında Yalova Ticaret ve Sanayi Odasında resim sergisi ve konser etkinliği gerçekleştirdi. Öğrencilerin 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı boyunca gerçekleştirdiği tuval çalışmaları sanatseverlerden tam not aldı.

Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşenur Süngü Kahraman önderliğinde gerçekleştirilen sergide altmışı aşkın tuval çalışması sergilendi.

Öğrencilerin bu eğitim-öğretim yılında ilk kez resim dersi gördüğün belirten Kahraman, “Öğrencilerimizle ilk tanıştığımızda teorik olarak resim hakkında çok fazla bilgi sahibi değillerdi. Biz onlarla daha çok akademik olarak ilerlemeye çalıştık. Resim yapabilmek için önce kareleme tekniğini öğrendik. Ardından tuval çalışmaya başladık. Tuvallerimizi akrilik olarak çalıştık. Buradaki amacımız öğrencilerimize renkleri, renk geçişlerini ve farklı renk tonlarını nasıl bulabileceklerini öğretmekti. Başta biraz zorlandık ama öğrencilerimiz kısa sürede doğru rengi bulmayı, renk karıştırmayı öğrendi. Çizim tekniklerine çok hızlı hakim oldular ve ortaya çok güzel eserler çıktı. Her şeye baştan başlayarak bu seviyeye geldik. Çoğu öğrencimizin ilk çalışmaları olmasına rağmen gerçekten başarılı bulduğum çalışmalar ortaya çıktı. Umarım sergiye gelen herkes eserlerimizi beğenmiştir.” dedi.

Gökkaya, “Üzerine koyarak devam edeceğiz.”

Etkinliklerde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Gökkaya, “Burada hakikaten bir emek var. Emeğin olduğu her yerde mutlaka ortaya güzellikler çıkıyor. Bu sene öğretmenimiz geldi. Atölyemizi oluşturduk ve böyle güzel bir çalışmaya imza atmış oldular. Ben inanıyorum ki bundan sonraki süreçte daha güzel olacak. Her sene üzerine koyarak devam edeceğiz. Biz öğretmenimizle ve öğrencilerimizle gurur duyduk.” ifadelerini kullandı.

“Öğrencilerimizin gizli yeteneklerinin ortaya çıktığını bu sergide gördüm”

Sergilenen eserlere beğenisini dile getiren Yalova TOBB MTAL Fizik Öğretmeni Emrah Çetinkaya, “Resimle çok alakalı olmayan biri olarak girişten itibaren tüm resimlerin çok başarılı olduğunu gördüm. Öğrencilerimiz gerçekten istediklerini tuvale çok iyi yansıtmışlar. Öğrencilerimizin gizli yeteneklerinin ortaya çıktığını bu sergide gördüm.” dedi.

Çalışmasının sanatseverlerin beğenisine sunulmasından duyduğu heyecanı dile getiren 11. Sınıf radyo-televizyon alanı öğrencisi Deniz Turan ise, “Üzerinde emek harcadığım bir çalışmanın insanların beğenisine sunulması beni çok heyecanlandırdı ve mutlu etti.” diyerek sergiye katılmaktan duyduğu mutluluğu anlattı.

Grup Her şeye Rağmen izleyenleri coşturdu

Gerçekleştirilen sergi açılışının ardından Yalova TOBB MTAL Müzik Öğretmeni Doğan Taban koordinesinde, okulun öğrencilerinin kurduğu müzik grubu Her Şeye Rağmen Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirdiği konserle dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Model, Sertap Erener, Nilüfer, Demet Sağıroğlu gibi sevilen sanatçıların parçalarını seslendiren grup dinleyenlerden tam not aldı.

Grup Her Şeye Rağmen’in performansının ardından sahne alan Yalova’nın genç solistlerinden Ahmet Morgül dinleyenleri coşturdu.

Konserin ardından Okul Müdürü Ercan Gökkaya emeği geçen herkese teşekkür ederek sahne alan müzisyenlere çiçek takdim etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.