İKİ POCO MODELİNE MIUI 14 MÜJDESİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Aralık 2022’de düzenlenen Xiaomi etkinliğinde duyurulan MIUI 14, Android 13‘ü temel alıyor ve birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Etkinliğin ardından dağıtımı başlayan ve halihazırda şirketin amiral gemisi modelleri için yayınlanan sürüm önümüzdeki günlerde iki POCO modeline daha geliyor.

POCO F4 ve X3 Pro MIUI 14 güncellemesi alıyor

Xiaomi, MIUI 14 arayüzünü çok yakında POCO F4 ve X3 Pro modelleri için kullanıma sunacak. Yeni sürüm, V14.0.1.0.TLMMIXM, V14.0.2.0.TLMEUXM, V14.0.0.3.TJUEUXM, V14.0.0.2.TJUINXM ve V14.0.0.1.TJUIDXM yapı numaralarıyla geliyor. Sürüm kodlarından anlaşıldığı gibi bu güncelleme, henüz Türkiye için sunulmuş değil. iyi haber ise yakında Türkiye içinden sunulması ve Şu anda sunulan sürümdeki güvenlik yaması Aralık 2022 olarak geçiyor.

MIUI 14 bizlere neler sunuyor?

Xiaomi’nin yaptığı etkinlik ile birlikte yeni arayüzün önemli detaylarına artık hakimiz. Öncelikle artık kullanmadığınız ama yine de sistem izin vermediği için kaldırılamayan temel uygulamaların bir çoğunu silebileceksiniz. Ayrıca Xiaomi, çok oyunculu oyunlar başta olmak üzere uygulamaların çalışmasını hafifleten foton motoru (foton engine) teknolojisi sayesinde, üçüncü parti uygulamaların güç tüketimlerinin yüzde 22 oranında azaltılacağına dikkat çekiyor.

Android 13 ve MIUI 14 ikilisiyle birlikte sistem akıcılığı yüzde 88 oranında arttırıldı. Buna rağmen güç tüketiminde ise yüzde 16’lık bir iyileştirme mevcut. Her ne kadar sistem performansı yükseltilmiş olsa da Xiaomi’nin verileri MIUI 14’ün bir önceki sürümden yüzde 23 oranla daha az alan kapladığını gösteriyor. Yeni MIUI 14 artık eski sürümlere göre daha hızlı olmasının yanında daha kararlı ve daha az alan kaplıyor. Yalnız Snapdragon 8 Gen 1, 8 Gen 1+ ve yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili modellerin bu yeniliklere odaklı optumize edildiğini hatırlatmakta fayda var.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.