YARIYIL ŞENLİĞİ TÜM COŞKUSUYLA BAŞLADI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi’nin çocukların ve ailelerinin dolu dolu bir yarıyıl tatili geçirmesi için hazırladığı Yarıyıl Şenliği tüm coşkusuyla başladı. 5 gün boyunca ardı arkası kesilmeyen atölye etkinlikleri ve tiyatrolar ile çocuklar doyasıya eğlenecek.

Atölye çalışmalarının Sabahattin Engin ve Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu ve Kütüphanesi’nde, çocuk tiyatrolarının ise Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleştirileceği Yarıyıl Şenliği kapsamında, 30, 31 Ocak, 1, 2, 3 Şubat tarihlerinde; kağıt telkâri, puzzle, kitap ayracı, nostaljik oyuncak ve kum boyama atölyeleri gibi çok sayıda aktivitenin yanı sıra 5 farklı çocuk tiyatrosu da çocuklarla buluşuyor.

Kâğıt Telkâri Atölyesi ile Şenlik Başladı

Dekoratif tasarımlar oluşturmak için haddelenmiş, şekillendirilmiş ve yapıştırılmış kağıt şeritlerinin kullanımını içeren bir sanat biçimi olan kağıt telkâride çocuklar, hayal güçlerini tasarım kağıtlarına aktardı.

Kağıdın başkenti Yalova’da ki Sabahattin Engin ve Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu ve Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen atölye çalışması ile özellikle çocuklar için oldukça yararlı olan el sanatı, kâğıdı tanıma, kıvırma, kendi zevklerine göre renkleri bir araya getirme ve yuvarlama gibi işlemlerle çocukların hayal gücüne katkı sağlandı.

Çocuklar, Maysa ve Bulut ile Eğlendi

Eğlendirirken öğreten, hayata dair derslerle dolu tiyatroları çocuklarla buluşturan Yalova Belediyesi, şenliğin ilk gününde TRT Çocuk yapımı olan Maysa ve Bulut isimli tiyatroyu çocuklarla buluşturdu. Çocuklar, 2 seans olarak gerçekleştirilen tiyatroda, aileleri birlikte eğlenceli bir zaman geçirme imkanı buldu.  

Tüm Etkinlikler Ücretsiz

Çocuk atölyeleri her gün 11.00-12.00 ile 14.00-15.00 saatleri arasında, çocuk tiyatroları ise 13.00 ve 16.00 saatleri arasında 2 seans şeklinde gerçekleşiyor. Çocuk tiyatroları ve atölye çalışmaları için etkinlik.yalova.bel.tr adresinden yapılan kayıt sonrasında telefona gelen QR kodu ile etkinlik izlenebiliyor. Yapılan uygulamayla 3 farklı oyun için kayıt yaptıran ve oyunlara gelmeyen ebeveynler devam eden süreç içinde kayıt yaptıramayacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.