İL GENEL MECLİS BAŞKANI SOYGÜZEL, KATFA DERNEĞİNE ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Uluslararası kadın toplumsal farkındalık ve aile Derneği üyeleri bu ayki kapasitemizi geliştiriyoruz programında il Özel idaresi başkanı Hasan soygüzel’i konuk etti.

Uluslararası kadın toplumsal farkındalık ve aile Derneği aylık toplantılarına devam ediyor. Her ay bir konuk ağırlayan ve konuyu uzmanından dinlemeyi tercih eden dernek üyeleri toplantılara  ilgi gösteriyor. KAFTA DER üyeleri bu seferki toplantıda İl Özel idare çalışmaları hakkında yetkili ağızdan bilgi edindiler. İl Genel meclis üyesi ve il Özel idare başkanı Hasan soygüzel il özel idarenin yaptığı çalışmalar, yetki alanı, vizyonu, üyeleri, yatırımları, işleyişi ve bütçesi hakkında bilgilerini katilimcilara aktardı. 

İl genel meclis başkanı Hasan soygüzel, il özel idarenin yarı politik olduğunu vurgularken ilin tamamını kapsayan çalışmalardan bahsetti. Köy meydanlarının yenilenmesi, yollarının asfaltlanması, kanalizasyon, su, sosyal ve kültürel ihtiyaçların giderilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını belirtirken belediyeden farklı olarak yürütme ve karar mekanizmalarının ayrı olmasından bahsetti. 

18 üyeden oluşan ve yerel parlamento niteliğini taşıyan ilin tamamını temsil eden meclisteki dağılım ise 11 AK, 4 CHP, 2 Memleket partisi ve 1 MHP oluştuğunu söyleyen, Soygüzel çok yakın zamanda oluşturulacak ülkemizin ilk bonzai müzesini ilimize kazandıracaklarını, ülkemizin karaca’dan önce ilk ağaç müzesi’nin termalde olduğunu bunu da yeniden canlandıracaklarını belirtirken Yalova üniversitesi ile yaptıkları işbirliği neticesinde de   doktora ve yüksek lisans için konularını Yalova ilini seçenlere de gerekli desteği göstereceklerini belirtti.

KATFA DER başkanı Nurten Anıl, Hasan beye teşekkürlerini iletirken dernek kurulma sürecinde kent konseyinde ve uzun yıllardır yaptıkları çalışmalarda gördükleri destekten dolayı memnuniyetini belirtti. 

Anıl, toplantı o kadar keyifli geçti ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık il özel idarenin yapmış olduğu çalışmalar Çok kıymetli çok değerli bunları birinci ağızdan dinlemek bizim için önemliydi yıllardır il özel idarenin her türlü desteğini esirgemediğini Yalova için güzel olan her şeyin yanında olduğunu Bu nedenle de teşekkürlerini belirtmek istediğini söyledi.

Her ayın ikinci salısı saat 14.00’te İl Özel idarede yaptığımız toplantılar halkımızın bilinçlenmesi farkındalığının artması için önemli. kendine katkıda bulunmak isteyen herkes toplantılarımıza katılabilir. Bildiğimizi zannettiğimiz ama pek çok şeyi tam anlamıyla bilemediğimizi fark edebiliyoruz. Bu nedenle de işi ve konuyu uzmanından öğreniyoruz hepinizi toplantılarımızda görmekten mutluluk duyarız dedi.

Anıl, toplantı sonunda  katkılarından ve bilgilerini aktarmasından dolayı Hasansoy güzele teşekkür belgesini takdim etti. üyelerle birlikte çekilen toplu fotoğraftan sonra toplantı sonlandırıldı.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.