KARADENİZLİLER DERNEĞİNDEN BECAN’A KINAMA

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Karadenizliler Kültür Ve Yardımlaşma Derneği başkanı Metin Bahadır yaptığı açıklamada: “Millet İttfakı Yalova Milletvekili Adayı Tahsin Becan, Seçime 2 gün kala, HDP ile yaptıkları ittifakı temize çıkarmaya çalışırken; “Karadenizlilerin %5’i PKK’dan beter, ne biliyorsunuz?” şeklinde bir açıklama yapmıştır.

Karadeniz halkının hiçbir zaman terörün, teröristin yanında olmadığı herkesçe bilinen bir gerçektir. Tarihi kahramanlıklarla, nice şehitlerle dolu olan, milli duygularından asla şüphe duyulmayan Karadeniz halkına yapılan bu ithamı, iftirayı kabul etmemiz mümkün değildir.

Bizler Eren Bülbül’ün doğduğu, büyüdüğü ve şüphe duymadan şehadete eriştiği toprağın evlatlarıyız. Bizler, vatan için gözbebeği evlatlarını gözünü kırpmadan feda edebilecek kahraman anne babalarız. Çanakkale’de, Dünya Harbinde, Kurtuluş Savaşında, 15 Temmuz’da ve nice alçakla mücadelede en öndeydik, en önde olmaya devam edeceğiz. Karadeniz yiğit memleket sevdalılarının toprağıdır ve bu toprak şehit kanları ile sulanmıştır. Değil PKK, devletin karşısında olan hiçbir oluşumla, terörle, siyasi partiyle dahi anılmamız mümkün değildir. Biz bu vatanın öz evlatlarıyız. Teröre, teröre destek verene ve onu meşru kılmaya çalışan zihniyete lanet ediyoruz. Şehitlerimizin aziz hatıralarını incitmeye, onların kemiklerini sızlatmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Bunu yapan da, niyeti olan da öncelikli olarak karşısında bizi bulacaktır. Sırf PKK’ya şirin görünmek, 3-5 tane daha oy devşirebilmek ve aleni ortakları HDP’yi meşru göstermek adına atılmış bu çirkin iftirayı en sert şekilde kınıyoruz.” ifadeleriniz kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.