KATFA-DER MUHAMMED EDİP ÖZYILMAZ’I KONUK ETTİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Uluslararası kadın ve toplumsal Gelişim Derneği farkındalığımızı arttırıyoruz programı kapsamında Bu kez il Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıf müdürü Muhammed Edip Özyılmaz’ı konuk etti.

KATFA-DER farklı konulara beğenerek farkındalık arttıran programlarına devam ediyor.

Yapılan söyleşilerle halkın merak ettiği sorulara cevapları muhatabından yani birinci ağızdan aktarılmasını sağlıyor.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıf müdürü Özyılmaz yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler vererek merak edilen soruları cevaplandırdı.

Vakfın marketinden, evde verilen hizmetlerden yapılan yardımlardan bahseden müdür özel hizmetlerden, sunduğu projelerden de bahsetti. Yalova’ya ait sorun çözme yöntemlerine değinerek nasıl yardım edildiğini, kimlere yardım edildiğini ve koşullarının neler olduğunu ayrıntısı ile anlattı.

60 yaşını dolduran 5.300’ün altında kişi başı geliri olan herkesin uygun olan koşullarda yardımlardan faydalanabileceğini belirtti.

Anıl, günlük hayatta çok çeşitli sorularla karşı karşıya kaldıklarını bu sorulara cevabın doğru kişiden olması gerektiğini belirtti.
Bugün Vakıf çalışma ve faaliyetleri hakkında oldukça ayrıntılı bilgiye sahip olduk. Müdür Bey’in özellikle belirttiği bir şeye dikkat çekmek isterim ki bizler yapacağımız yardımlar konusunda bazı hatalar yapabiliyoruz. Herkesin ihtiyaçlarının farklı olduğunu bu ihtiyaçlarını da kendilerini istekleri doğrultusunda çözülmesi konusunda oldukça hassas olduklarını belirtti. önümüzdeki hafta Ramazan ayına gireceğiz bizler de aldığımız karar doğrultusunda salonda bulunan herkesle birlikte ki burada yaklaşık 50’ye yakın insan var fitre ve zekatlarımızı vakfa verme kararını aldık. onların en doğru şekilde uygun görülen kişilere ayrıntısına dikkat ederek ulaştırılacağına eminiz dedi.

Yapılan ayrıntılı sunum, soru ve cevap sonunda dernek başkanı Nurten Anıl Özyılmaz’a teşekkür belgesi sundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.