PERSONEL SERVİSİ ARAÇLARINDA YAŞ GÜNCELLEMESİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Meclisi, Kamu Kurum ve Kuruluşları Personel Servis Hizmet Yönetmeliği’nin Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik üzerine servis araçlarında yaş sınırlamasında güncelleme yaptı.

Altınova Belediye Meclisi, Kamu Kurum ve Kuruluşları Personel Servis Hizmet Yönetmeliği’nin Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik üzerine, Altınova Belediyemiz Özel Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’nde değişiklik yaptı.

19 yaş sınırı geldi

Konuyla ilgili bilgi veren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Personel servisi olarak kullanılan araçların (otobüs ve minibüs) merkezi idarenin uyguladığı yaş sınırı olan fabrikasından imal edildiği tarihten sonra gelen ilk takvim yılı esas alınmak kaydıyla 19 (on dokuz) yaşından küçük olması olarak güncellenmiştir.

Ancak 77 P 9001-9999 serili şirket araçları Karayolu Taşıma Yönetmeliği D3 Belgesi’nden aranan yaş şartı geçerli olacaktır” diye konuştu.

Çalışmalar başladı

Altınova Belediyesi Zabıta Amiri İlker Gülbahar da yeni güncellemenin ardından ilçe genelinde gerekli çalışmaların başlatıldığını dile getirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.