VALİLİKTEN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YOLUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Valilikten yapılan açıklamada; “İlimize ve çevre illerimize hizmet sağlayan Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanemizin önündeki yolda oluşan çökmeler hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve tedirginlikleri gidermek amacıyla Valiliğimizce basın açıklaması gereği duyulmuştur.

Temeli 297 adet fore kazık ve 497 deprem izolatörü ile depreme dayanıklı olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiş olan hastanemiz ilk hasta kabulünü 08.09.2022 tarihinde gerçekleştirerek hizmete başlamıştır. Hastane hizmet binamız barındırdığı özelliklerle Yalova’nın en güvenli binalarından biri olma özelliğine sahiptir. Konum olarak şehrin hakim bölgesinde 200 dönüm arazi üzerinde, 105 bin metrekare kapalı alan ve 800 araçlık otopark alanına sahiptir.

Hastanemizin önünde çökme yaşanan yolumuz Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. İlk çatlaklar 16 Ocak 2024 tarihinde başlamıştır. O dönemde ilimizde yaşanan yoğun yağış sebebiyle süreç hızla ilerlemiştir. 06 Şubat 2024 tarihinde yol trafiğe kapatılmıştır. Hastane önünde bulunan yol 710 metre uzunlukta olup; çökme yaşanan kısım 110 metre, trafiğe kapatılan alan ise 190 metredir. Söz konusu yol üzerinde hastanemizin 3 giriş ve çıkışı olup; trafiğe kapatılan alanda 1 giriş-çıkışımız bulunmakta olup şu an itibariyle hastaneye giriş ve çıkışlar diğer 2 kapıdan sağlanmaktadır.

Yolun tamir ve bakımı ile ilgili belediye tarafından zemin etüdü çalışmaları tamamlanmış olup, Yalova Üniversitesi ilgili birim öğretim görevlileri ile yapılacak görüşmeler neticesinde yol yapım çalışmaları tamamlanacaktır. 

Hizmet binamız 8,5 büyüklüğündeki bir deprem anında dahi hizmet aksamayacak şekilde inşa edilmiştir. Hastane binası, otoparkı ve bahçe alanında hizmet sunumunu etkileyebilecek herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Vatandaşlarımıza 7/24 kesintisiz sağlık hizmeti sunumu devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” İfadeleri kullanıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.